Andrea GuardiniAndrea Guardini (Astana) po finiszu z peletonu został triumfatorem trzeciego etapu Tour de Langkawi. Duber Quintero (Team Colombia) pozostał liderem.

Trzeci etap Tour de Langkawi liczył 166 kilometrów. W ucieczkę dnia zabrali się: Facchini (Androni), Van Rensburg (MTN), White (UnitedHealthcare), Saufi (Terengganu), Rabou (OCBC) oraz Brammeier (Synergy Baku). Ich maksymalna przewaga wynosiła 5:25, jednak ekipy, w których o zwycięstwo chcieli powalczyć sprinterzy, nie pozwoliły na dojazd prowadzącej grupy do mety.

Ostatecznie po finiszu z peletonu zwyciężył mocno poturbowany na wczorajszym etapie Andrea Guardini, który pokonał Theo Bosa (Belkin) oraz Yannicka Martineza (Europcar). Włoch tym samym dał swojej ekipie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Astana jako jedyna drużyna World Tour do dziś nie miała na swoim koncie wygranej.

Jedyny Polak w malezyjskiej etapówce – Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) dziś zameldował się na 33 pozycji.

Liderem wyścigu po trzech odcinkach pozostał Duber Quintero, “Poljan” zajmuje 22 miejsce.

Wyniki 3 etapu Tour de Langkawi:

1 12 ITA Guardini,Andrea AST Astana Pro Team 3:40:38
2 1 NED Bos,Theo BEL Belkin-Pro Cycling Team m.t.
3 56 FRA Martinez,Yannick EUC Team Europcar m.t.
4 23 LTU Kruopis,Aidis OGE Orica Greenedge m.t.
5 71 NED Van Hummel,Kenny AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
6 133 NZL Rogers,Dene Thomas TSI OCBC Singapore m.t.
7 101 ITA Chicchi,Francesco YEL Yellow Fluo m.t.
8 154 GER Klemme,Daniel BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
9 146 IRI Khalilikhosroshahi,Behnam TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
10 86 ALG Reguigui,Youcef MTN MTN – Qhubeka m.t.
11 17 KAZ Tleubayev,Ruslan AST Astana Pro Team m.t.
12 43 SVK Kolar,Michael TCS Tinkoff-Saxo m.t.
13 111 MAS Saleh,Mohd Harrif TSG Terengganu Cycling Team m.t.
14 94 GER Forster,Robert UHC UnitedHealthcare Pro Cycling m.t.
15 192 HKG Ho,Burr HKG Hong Kong – China m.t.
16 122 JPN Nishitani,Taiji AIS Aisan Racing Team m.t.
17 191 HKG Ko,Siu Wai HKG Hong Kong – China m.t.
18 186 INA Priya Prasetya,Heksa INA Indonesia m.t.
19 33 AUT Haller,Marco KAT Team Katusha m.t.
20 42 DEN Hansen,Jesper TCS Tinkoff-Saxo m.t.
21 166 NZL Christie,Jason CCN CCN Cycling Team m.t.
22 24 AUS Lancaster,Brett OGE Orica Greenedge m.t.
23 41 AUS McCarthy,Jay TCS Tinkoff-Saxo m.t.
24 161 NED Nederlof,Lex CCN CCN Cycling Team m.t.
25 136 SIN Ho,Junrong TSI OCBC Singapore m.t.
26 91 COL Alzate,Carlos UHC UnitedHealthcare Pro Cycling m.t.
27 153 AZE Isgandarov,Tural BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
28 182 INA Suryadi,Bambang INA Indonesia m.t.
29 84 ERI Kudus,Merhawi MTN MTN – Qhubeka m.t.
30 201 MAS Misbah,Mohd Rauf Nur MAS Malaysia m.t.
31 25 NED Weening,Pieter OGE Orica Greenedge m.t.
32 202 MAS Ahmad Lutfi,Mohd Fauzan MAS Malaysia m.t.
33 45 POL Poljanski,Pawel TCS Tinkoff-Saxo m.t.
34 65 COL Romero,Jeffry COL Colombia m.t.
35 44 DEN Valgren,Michael TCS Tinkoff-Saxo m.t.
36 76 ITA Zilioli,Gianfranco AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
37 5 NED Kruijswijk,Steven BEL Belkin-Pro Cycling Team m.t.
38 46 RUS Petrov,Evgeny TCS Tinkoff-Saxo m.t.
39 82 RSA Augustyn,John-Lee MTN MTN – Qhubeka m.t.
40 95 USA Hanson,Ken UHC UnitedHealthcare Pro Cycling m.t.
41 73 ITA Facchini,Patrick AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
42 132 AUS Sheppard,Eric TSI OCBC Singapore m.t.
43 83 RSA Meintjes,Louis MTN MTN – Qhubeka m.t.
44 64 COL Duque,Leonardo COL Colombia m.t.
45 63 COL Quintero,Carlos COL Colombia m.t.
46 61 COL Quintero,Duber COL Colombia m.t.
47 85 ETH Grmay,Tsgabu MTN MTN – Qhubeka m.t.
48 22 COL Chaves,Esteban OGE Orica Greenedge m.t.
49 34 RUS Kochetkov,Pavel KAT Team Katusha m.t.
50 155 AUS Lane,Patrick BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
51 203 MAS Ibrahim,Abdul Rashid MAS Malaysia m.t.
52 152 IRL Brammeier,Matt BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
53 35 RUS Porsev,Alexsandr KAT Team Katusha m.t.
54 51 ERI Berhane,Natnael EUC Team Europcar m.t.
55 131 NED Rabou,Thomas TSI OCBC Singapore m.t.
56 93 AUS Clarke,Jonathan UHC UnitedHealthcare Pro Cycling m.t.
57 92 COL Bolivar,Isaac UHC UnitedHealthcare Pro Cycling m.t.
58 54 FRA Kern,Christophe EUC Team Europcar m.t.
59 195 HKG Cheung,King Wai HKG Hong Kong – China m.t.
60 142 IRI Sohrabi,Mehdi TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
61 144 IRI Vahid,Ghaffari TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
62 105 ITA De Patre,Roberto YEL Yellow Fluo m.t.
63 102 VEN Monsalve,Yonnatta YEL Yellow Fluo m.t.
64 32 RUS Ignatenko,Petr KAT Team Katusha m.t.
65 75 ITA Taliani,Alessio AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
66 2 AUS Brown,Graeme BEL Belkin-Pro Cycling Team m.t.
67 112 MAS Othman,Mohd Adiq TSG Terengganu Cycling Team m.t.
68 113 MAS Saleh,Mohd Zamri TSG Terengganu Cycling Team m.t.
69 11 KAZ Dyachenko,Alexsandar AST Astana Pro Team m.t.
70 52 CAN Duchesne,Antoine EUC Team Europcar m.t.
71 151 AZE Asadov,Elchin BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
72 15 KAZ Fominykh,Danill AST Astana Pro Team m.t.
73 163 DEN Ebsen,John CCN CCN Cycling Team m.t.
74 204 MAS Hassan,Suhardi MAS Malaysia m.t.
75 162 INA Fitrianto,Hari CCN CCN Cycling Team m.t.
76 164 LAO Phounsavath,Ariya CCN CCN Cycling Team m.t.
77 114 MAS Aziz,Mohd Saiful Anuar TSG Terengganu Cycling Team m.t.
78 171 CHN Jiang,Zhi Hui MSS Giant-Champion System Pro m.t.
79 66 COL Valencia,Juan Pablo COL Colombia m.t.
80 106 ITA Miletta,Luigi YEL Yellow Fluo m.t.
81 145 IRI Pourseyedigolakhour,Mirsamad TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
82 173 CHN Xue,Chao Hua MSS Giant-Champion System Pro m.t.
83 174 CHN Gu,Ying Chuan MSS Giant-Champion System Pro m.t.
84 143 IRI Kolahdozhagh,Amir TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
85 141 IRI Mizbani Iranagh,Ghader TPT Tabriz Petrochemical Team m.t.
86 62 COL Chalapud,Robinson COL Colombia m.t.
87 181 INA Cahyadi,Aiman INA Indonesia m.t.
88 172 CHN Yang,Jing MSS Giant-Champion System Pro m.t.
89 31 RUS Brutt,Pavel KAT Team Katusha m.t.
90 36 RUS Rybakov,Alexsandr KAT Team Katusha m.t.
91 55 FRA Lamoisson,Morgan EUC Team Europcar m.t.
92 115 MAS Mat Senan,Mohd Saufi TSG Terengganu Cycling Team m.t.
93 135 SIN Goh,Choon Huat TSI OCBC Singapore m.t.
94 72 VEN Ochoa,Carlos Jose AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
95 126 JPN Hiratsuka,Yoshimitsu AIS Aisan Racing Team m.t.
96 194 HKG Mow,Ching Yin HKG Hong Kong – China m.t.
97 185 INA Ali Sahbana,Agung INA Indonesia m.t.
98 193 HKG Lau,Kwong HKG Hong Kong – China m.t.
99 16 KAZ Kamyshev,Arman AST Astana Pro Team m.t.
100 156 GER Schweizer,Michael BCP Synergy Baku Cycling Project m.t.
101 81 RSA J.V. Rensburg,Jacques MTN MTN – Qhubeka m.t.
102 74 ITA Bertazzo,Omar AND Androni Giocatolli – Venezuela m.t.
103 196 HKG Wu,Lok Chun HKG Hong Kong – China 3h40’59″ a 21″
104 184 INA Afriani,Aldi INA Indonesia 3h41’14″ a 36″
105 3 NED Flens,Rick BEL Belkin-Pro Cycling Team 3h41’25″ a 47″
106 26 AUS Howson,Damien OGE Orica Greenedge 3h41’25″ a s/t
107 205 MAS Zainal,Mohd Nur Rizuan MAS Malaysia 3h41’25″ a s/t
108 134 AUS Bayly,Cameron TSI OCBC Singapore 3h41’25″ a s/t
109 96 USA White,Bradley UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 3h41’35″ a 57″
110 176 CHN NI,Yihui MSS Giant-Champion System Pro 3h41’59″ a 01’21″
111 14 KAZ Gruzdev,Dmitriy AST Astana Pro Team 3h42’27″ a 01’49″
112 175 CHN Bai,Li Jun MSS Giant-Champion System Pro m.t.
113 53 FRA Guillemois,Romain EUC Team Europcar m.t.
114 4 AUS Bobridge,Jack BEL Belkin-Pro Cycling Team 3h44’28″ a 03’50″
115 21 NZL Bewley,Samuel OGE Orica Greenedge 3h44’28″ a s/t
116 116 MAS Manan,Anuar TSG Terengganu Cycling Team 3h44’28″ a s/t
117 6 NED Van Winden,Dennis BEL Belkin-Pro Cycling Team 3h45’27″ a 04’49″
118 124 JPN Fukuda,Shimpei AIS Aisan Racing Team 3h45’40″ a 05’02″
119 183 INA Manulang,Robin INA Indonesia 3h56’20″ a 15’42″
120 104 ITA Bellini,Gianni YEL Yellow Fluo 3h58’21″ a 17’43″

Klasyfikacja generalna po 3 etapach:

1 61 COL Quintero,Duber COL Colombia 9h13’10″ 
2 152 IRL Brammeier,Matt BCP Synergy Baku Cycling Project 9h13’29″ a 19″
3 93 AUS Clarke,Jonathan UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h13’32″ a 22″
4 135 SIN Goh,Choon Huat TSI OCBC Singapore 9h13’43″ a 33″
5 1 NED Bos,Theo BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h14’31″ a 01’21″
6 12 ITA Guardini,Andrea AST Astana Pro Team 9h14’37″ a 01’27″
7 146 IRI Khalilikhosroshahi,Behnam TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’38″ a 01’28″
8 131 NED Rabou,Thomas TSI OCBC Singapore 9h14’39″ a 01’29″
9 2 AUS Brown,Graeme BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h14’41″ a 01’31″
10 151 AZE Asadov,Elchin BCP Synergy Baku Cycling Project 9h14’41″ m.t.
11 56 FRA Martinez,Yannick EUC Team Europcar 9h14’43″ a 01’33″
12 81 RSA J.V. Rensburg,Jacques MTN MTN – Qhubeka 9h14’43″ m.t.
13 171 CHN Jiang,Zhi Hui MSS Giant-Champion System Pro 9h14’45″ a 01’35″
14 136 SIN Ho,Junrong TSI OCBC Singapore 9h14’46″ a 01’36″
15 23 LTU Kruopis,Aidis OGE Orica Greenedge 9h14’47″ a 01’37″
16 43 SVK Kolar,Michael TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
17 133 NZL Rogers,Dene Thomas TSI OCBC Singapore 9h14’47″ m.t.
18 86 ALG Reguigui,Youcef MTN MTN – Qhubeka 9h14’47″ m.t.
19 192 HKG Ho,Burr HKG Hong Kong – China 9h14’47″ m.t.
20 186 INA Priya Prasetya,Heksa INA Indonesia 9h14’47″ m.t.
21 17 KAZ Tleubayev,Ruslan AST Astana Pro Team 9h14’47″ m.t.
22 45 POL Poljanski,Pawel TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
23 142 IRI Sohrabi,Mehdi TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’47″ m.t.
24 161 NED Nederlof,Lex CCN CCN Cycling Team 9h14’47″ m.t.
25 82 RSA Augustyn,John-Lee MTN MTN – Qhubeka 9h14’47″ m.t.
26 34 RUS Kochetkov,Pavel KAT Team Katusha 9h14’47″ m.t.
27 42 DEN Hansen,Jesper TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
28 83 RSA Meintjes,Louis MTN MTN – Qhubeka 9h14’47″ m.t.
29 166 NZL Christie,Jason CCN CCN Cycling Team 9h14’47″ m.t.
30 76 ITA Zilioli,Gianfranco AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
31 113 MAS Saleh,Mohd Zamri TSG Terengganu Cycling Team 9h14’47″ m.t.
32 84 ERI Kudus,Merhawi MTN MTN – Qhubeka 9h14’47″ m.t.
33 44 DEN Valgren,Michael TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
34 24 AUS Lancaster,Brett OGE Orica Greenedge 9h14’47″ m.t.
35 65 COL Romero,Jeffry COL Colombia 9h14’47″ m.t.
36 202 MAS Ahmad Lutfi,Mohd Fauzan MAS Malaysia 9h14’47″ m.t.
37 122 JPN Nishitani,Taiji AIS Aisan Racing Team 9h14’47″ m.t.
38 41 AUS McCarthy,Jay TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
39 73 ITA Facchini,Patrick AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
40 51 ERI Berhane,Natnael EUC Team Europcar 9h14’47″ m.t.
41 85 ETH Grmay,Tsgabu MTN MTN – Qhubeka 9h14’47″ m.t.
42 153 AZE Isgandarov,Tural BCP Synergy Baku Cycling Project 9h14’47″ m.t.
43 46 RUS Petrov,Evgeny TCS Tinkoff-Saxo 9h14’47″ m.t.
44 71 NED Van Hummel,Kenny AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
45 154 GER Klemme,Daniel BCP Synergy Baku Cycling Project 9h14’47″ m.t.
46 25 NED Weening,Pieter OGE Orica Greenedge 9h14’47″ m.t.
47 111 MAS Saleh,Mohd Harrif TSG Terengganu Cycling Team 9h14’47″ m.t.
48 63 COL Quintero,Carlos COL Colombia 9h14’47″ m.t.
49 174 CHN Gu,Ying Chuan MSS Giant-Champion System Pro 9h14’47″ m.t.
50 155 AUS Lane,Patrick BCP Synergy Baku Cycling Project 9h14’47″ m.t.
51 94 GER Forster,Robert UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h14’47″ m.t.
52 64 COL Duque,Leonardo COL Colombia 9h14’47″ m.t.
53 75 ITA Taliani,Alessio AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
54 182 INA Suryadi,Bambang INA Indonesia 9h14’47″ m.t.
55 32 RUS Ignatenko,Petr KAT Team Katusha 9h14’47″ m.t.
56 163 DEN Ebsen,John CCN CCN Cycling Team 9h14’47″ m.t.
57 35 RUS Porsev,Alexsandr KAT Team Katusha 9h14’47″ m.t.
58 115 MAS Mat Senan,Mohd Saufi TSG Terengganu Cycling Team 9h14’47″ m.t.
59 66 COL Valencia,Juan Pablo COL Colombia 9h14’47″ m.t.
60 132 AUS Sheppard,Eric TSI OCBC Singapore 9h14’47″ m.t.
61 92 COL Bolivar,Isaac UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h14’47″ m.t.
62 15 KAZ Fominykh,Danill AST Astana Pro Team 9h14’47″ m.t.
63 22 COL Chaves,Esteban OGE Orica Greenedge 9h14’47″ m.t.
64 101 ITA Chicchi,Francesco YEL Yellow Fluo 9h14’47″ m.t.
65 102 VEN Monsalve,Yonnatta YEL Yellow Fluo 9h14’47″ m.t.
66 5 NED Kruijswijk,Steven BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h14’47″ m.t.
67 112 MAS Othman,Mohd Adiq TSG Terengganu Cycling Team 9h14’47″ m.t.
68 203 MAS Ibrahim,Abdul Rashid MAS Malaysia 9h14’47″ m.t.
69 31 RUS Brutt,Pavel KAT Team Katusha 9h14’47″ m.t.
70 162 INA Fitrianto,Hari CCN CCN Cycling Team 9h14’47″ m.t.
71 144 IRI Vahid,Ghaffari TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’47″ m.t.
72 53 FRA Guillemois,Romain EUC Team Europcar 9h14’47″ m.t.
73 143 IRI Kolahdozhagh,Amir TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’47″ m.t.
74 173 CHN Xue,Chao Hua MSS Giant-Champion System Pro 9h14’47″ m.t.
75 11 KAZ Dyachenko,Alexsandar AST Astana Pro Team 9h14’47″ m.t.
76 156 GER Schweizer,Michael BCP Synergy Baku Cycling Project 9h14’47″ m.t.
77 95 USA Hanson,Ken UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h14’47″ m.t.
78 105 ITA De Patre,Roberto YEL Yellow Fluo 9h14’47″ m.t.
79 16 KAZ Kamyshev,Arman AST Astana Pro Team 9h14’47″ m.t.
80 54 FRA Kern,Christophe EUC Team Europcar 9h14’47″ m.t.
81 106 ITA Miletta,Luigi YEL Yellow Fluo 9h14’47″ m.t.
82 145 IRI Pourseyedigolakhour,Mirsamad TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’47″ m.t.
83 91 COL Alzate,Carlos UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h14’47″ m.t.
84 52 CAN Duchesne,Antoine EUC Team Europcar 9h14’47″ m.t.
85 141 IRI Mizbani Iranagh,Ghader TPT Tabriz Petrochemical Team 9h14’47″ m.t.
86 36 RUS Rybakov,Alexsandr KAT Team Katusha 9h14’47″ m.t.
87 62 COL Chalapud,Robinson COL Colombia 9h14’47″ m.t.
88 72 VEN Ochoa,Carlos Jose AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
89 55 FRA Lamoisson,Morgan EUC Team Europcar 9h14’47″ m.t.
90 74 ITA Bertazzo,Omar AND Androni Giocatolli – Venezuela 9h14’47″ m.t.
91 26 AUS Howson,Damien OGE Orica Greenedge 9h15’34″ a 02’24″
92 96 USA White,Bradley UHC UnitedHealthcare Pro Cycling 9h15’43″ a 02’33″
93 114 MAS Aziz,Mohd Saiful Anuar TSG Terengganu Cycling Team 9h16’05″ a 02’55″
94 195 HKG Cheung,King Wai HKG Hong Kong – China 9h16’09″ a 02’59″
95 191 HKG Ko,Siu Wai HKG Hong Kong – China 9h16’09″ m.t.
96 164 LAO Phounsavath,Ariya CCN CCN Cycling Team 9h16’09″ m.t.
97 172 CHN Yang,Jing MSS Giant-Champion System Pro 9h16’09″ m.t.
98 181 INA Cahyadi,Aiman INA Indonesia 9h16’09″ m.t.
99 194 HKG Mow,Ching Yin HKG Hong Kong – China 9h16’09″ m.t.
100 185 INA Ali Sahbana,Agung INA Indonesia 9h16’20″ a 03’10″
101 14 KAZ Gruzdev,Dmitriy AST Astana Pro Team 9h16’36″ a 03’26″
102 175 CHN Bai,Li Jun MSS Giant-Champion System Pro 9h16’56″ a 03’46″
103 134 AUS Bayly,Cameron TSI OCBC Singapore 9h16’56″ m.t.
104 201 MAS Misbah,Mohd Rauf Nur MAS Malaysia 9h17’02″ a 03’52″
105 126 JPN Hiratsuka,Yoshimitsu AIS Aisan Racing Team 9h17’03″ a 03’53″
106 193 HKG Lau,Kwong HKG Hong Kong – China 9h17’49″ a 04’39″
107 205 MAS Zainal,Mohd Nur Rizuan MAS Malaysia 9h18’04″ a 04’54″
108 196 HKG Wu,Lok Chun HKG Hong Kong – China 9h18’10″ a 05’00″
109 184 INA Afriani,Aldi INA Indonesia 9h18’15″ a 05’05″
110 116 MAS Manan,Anuar TSG Terengganu Cycling Team 9h18’37″ a 05’27″
111 33 AUT Haller,Marco KAT Team Katusha 9h19’02″ a 05’52″
112 3 NED Flens,Rick BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h19’14″ a 06’04″
113 6 NED Van Winden,Dennis BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h19’36″ a 06’26″
114 124 JPN Fukuda,Shimpei AIS Aisan Racing Team 9h19’49″ a 06’39″
115 21 NZL Bewley,Samuel OGE Orica Greenedge 9h21’28″ a 08’18″
116 4 AUS Bobridge,Jack BEL Belkin-Pro Cycling Team 9h22’23″ a 09’13″
117 176 CHN NI,Yihui MSS Giant-Champion System Pro 9h23’46″ a 10’36″
118 204 MAS Hassan,Suhardi MAS Malaysia 9h27’08″ a 13’58″
119 183 INA Manulang,Robin INA Indonesia 9h31’51″ a 18’41″
120 104 ITA Bellini,Gianni YEL Yellow Fluo 9h32’30″ a 19’20″

Foto: Astana