Nairo QuintanaNairo Quintana (Movistar) potwierdził, że w 2014 roku nie wystartuje w Tour de France. Jego głównym celem będzie Giro d`Italia. Planuje także wystąpić w hiszpańskiej Vuelcie.

– Przygotowuję się do sezonu, w którym mam duży cel- to Giro d`Italia. Razem z moim zespołem zdecydowaliśmy, że wystąpię w tym wyścigu, a potem stanę na starcie Vuelta a Espana- oświadczył Quintana kolumbijskiej gazecie “El Tiempo”.

Mimo że Nairo bardzo dobrze radził sobie na takich podjazdach, jak Mont Ventoux czy Alpe d`Huez, w tym roku to doświadczony Valverde będzie liderem Movistaru podczas Wielkiej Pętli.

Valverde będzie liderem naszej drużyny w Tourze. Ja na kilka lat opuszczam ten wyścig – oświadczył Quintana.

Nairo Quintana rozpocznie swój sezon w Tour de San Luis. Na jego trasie trzy etapy zakończą się finiszem pod górę: Mirador del Potrero, Alto del Amago oraz Mirador del Sol. Kolumbijczyk mówi jednak, że argentyńska impreza stanowi dla niego wyłącznie przygotowanie.

To wyścig, którego potrzebujesz, aby po raz kolejny przyzwyczaić się do roweru. To odpowiednia możliwość, aby wejść w sezonowy rytm – zakończył Quintana.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments