NetApp EnduraZespół NetApp-Endura mocno zabiega o „dziką kartę” na Tour de France. Największy z Tourów jest ostatnim na liście ekipy Bartosza Huzarskiego.

„Tour de France to najważniejszy cel postawiony przez nas samych”, powiedział kierownik zespołu – Ralph Denk. „Naszymi sukcesami w Vuelta a España, pokazaliśmy tylko jaki mamy potencjał. Z roku na rok wyznaczaliśmy sobie wyższe cele i zawsze popieraliśmy je wynikami”.

Pro-kontynentalna drużyna przegrała rok temu batalię o Tour z francuskimi teamami, czyli Europcarem, Sojasun i Cofidisem. Tym razem Europcar ma już zapewniony start w Wielkiej Pętli będąc w gronie drużyn WorldTour, a Sojasun zakończyło działalność. Prawdopodobieństwo, że zobaczymy „Huzara” i spółkę we Francji jest więc znacznie większe.

NetApp w 2012 roku startował w Giro d`Italia, gdzie miejsca w najlepszej trójce na etapach wywalczyli Bartosz Huzarski i Jan Barta. W ubiegłym sezonie na trasie Vuelty, podopieczni Denka byli wyróżniającymi się postaciami. Leopold Konig zajął 9. miejsce w generalce wygrywając przy tym jeden z etapów, a Huzarski był trzeci na 16. odcinku gdzie pokonali go tylko Warren Barguil oraz Rigoberto Uran.

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułPrzeciek trasy Vuelta a Espana 2014 na dwa dni przed prezentacją