AstanaKolejne trzy zespoły potwierdziły swój udział w wyścigu Santos Tour Down Under. Znamy już zestawienia: Tinkoff-Saxo, FDJ.fr oraz Astany.

Duński skład kierowany na pierwszej w sezonie imprezie z kalendarza WorldTour będzie przez Fabricio Gudiego. Włoski dyrektor sportowy do Australii zabierze następujących zawodników: Nicki Sorensen, Jay McCarthy, Michael Andersen, Nicolay Trusov, Christopher Juul Jensen, Michael Kolar oraz Rory Sutherland. Na własnym terenie błysnąć będą chcieli McCarthy oraz Sutherland, jednak największe nadzieje pokładane są w Sorensenie oraz Juulu Jensenie, którzy dobrze spisują się na krótkich i dynamicznych podjazdach, a właśnie takie rozstrzygną o losach imprezy.

Yvon Madiot poprowadzi FDJ.fr. Do swojego składu anonsował młodego debiutanta w takiej rangi wyścigu, czyli: Pierre`a-Henri Lecuisiniera. Na płaskich odcinkach mocny duet stworzą William Bonnet i Geoffrey Soupe, a o dobry występ w generalce mogą pokusić się: Kenny Elissonde i Jussi Veikkanen. Drużynę uzupełnią: Arnaud Corteille i Anthony Roux.

Bardzo silny skład na Tour Down Under wysyła Astana. W kazachskich barwach zadebiutuje mistrz Holandii w jeździe na czas – Lieuwe Westra, który wraz z Enrico Gasparotto i Valerio Agnolim, mogą błysnąć na najtrudniejszych etapach. Dyrektor sportowy Stefano Zanini, będzie miał pod swoją opieką jeszcze: Andriya Grivko, Francesco Gavazziego, Evana Huffmana oraz Jacopo Guarnieriego.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa