prezentacja giro 2104Organizator wyścigu Giro d’Italia – firma RCS Sport wyznaczyła na stanowisko dyrektora wyścigu Paolo Bellino. Włoch ostatnio pełnił funkcję sekretarza Włoskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Zatrudnienie Bellino spowodowane jest zwolnieniem z funkcji szefa „Rosa Corsa” Michele Acquarone, który dotychczasowo pełnił tę funkcję. Ostatnio pojawiły się jednak informacje wskazujące na to, że Acquarone wraz z kilkoma innymi pracownikami RCS Sport jest zamieszany w wyprowadzenie z firmy 10 milionów euro. Włoch zaprzeczył tym doniesieniom, jednak na wiele się to nie zdało.

43-letni Bellino jest byłym lekkoatletą, który swoją karierę rozwinął także na szczeblu międzynarodowym. W trakcie uprawiania zawodowego sportu, specjalizował się w biegu na 400 metrów. Dotychczas był sekretarzem generalnym Włoskiego Związku Lekkiej Atletyki. W przeszłości był także konsultantem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a także zajmował się organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 r. i  szosowych Mistrzostw Świata we Florencji w 2013.r. 

Mauro Vegni pozostał na stanowisku dyrektora technicznego wyścigu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments