Giovanni Lombardi Rafał MajkaDziś w Warszawie, wraz z Rafałem Majką (Saxo-Tinkoff), który odbierał samochód marki Citroen, pojawił się jego menadżer – Giovanni Lombardi.

Przypomnijmy, że Giovanni Lombardi to przed laty znakomity włoski kolarz torowy oraz szosowy, zloty medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w wyścigu punktowym.

Mieliśmy okazję zamienić z nim kilka zdań, zapytany o stan polskiego kolarstwa powiedział:

“Ikoną polskiego kolarstwa jest Czesław Lang. Teraz organizator Tour de Pologne, muszę się pochwalić, że ja także startowałem w tym wyścigu. Lang zrobił bardzo wiele dla polskiego kolarstwa, teraz są tego efekty. Polska jest wśród pierwszej dziesiątki rankingu UCI, Majka i Kwiatkowski to światowa czołówka. Macie też znakomitych młodych kolarzy, najlepsze lata w kolarstwie przed wami”.

Giovanni jest także menadżerem Macieja Bodnara (Cannondale), ale też Pawła Poljańskiego, który w ostatnich dniach podpisał kontrakt z ekipą Saxo-Tinkoff i właśnie o tego kolarza zapytaliśmy:

“Tak, Paweł podpisał kontrakt z Saxo-Tinkoff już jakiś czas temu, ale utrzymywaliśmy to w tajemnicy. Paweł teraz idzie do szkoły (uśmiech). To świetny góral i na pewno przyda się zespołowi, ale tak jak mówię, dużo nauki przed nim. Już jutro razem z Rafałem jadą na zgrupowanie na Gran Canaria, bardzo ufam Pawłowi. Nie wiem czy dojdzie do tego poziomu, który osiągnął Rafała, ale będziemy bardzo mocno nad tym pracować, aby stał się kolarzem na najwyższym światowym poziomie.

Rozmawiał Marek Bala