ulissiDiego Ulissi (Lampre – Merida) po ataku na ostatnim podjeździe wygrał Giro dell’Emilia! Z dobrej strony pokazali się dziś Adrian Honkisz, Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Poljański (staż w Saxo – Tinkoff).

96. edycja Giro dell’Emilia liczyła 200 kilometrów i startował z Modeny. Kolarze czterokrotnie musieli pokonać podjazd San Luca (2,1 km długości; średnie nachylenie 10 %, maksymalne nachylenie 18 %).

Od samego początku rywalizacji mieliśmy wiele ataków. W jednej z akcji uczestniczyli między innymi Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Poljański (stażysta w Saxo – Tinkoff). Każdy z podjazdów pod San Luca zmieniał sytuację w czołówce, ale wszystko rozegrało się na ostatnim okrążeniu. Na czele znalazło się dwunastu zawodników, wśród których byli między innymi Diego Ulissi (Lampre – Merida), Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), Chris Anker Sorensen (Saxo – Tinkoff), Davide Villella (stażysta Cannondale), Michele Scarponi (Lampre – Merida) czy Emanuele Sella (Androni Giocattoli – Venezuela).

Najwięcej sił zachował Ulissi, dla którego to już trzeci triumf w tym miesiącu, po wygranych w Milano-Torino i Coppa Sabatini! Drugie miejsce wywalczył Sorensen, a trzeci był rewelacyjny Villella. Rebellin zajął 12. miejsce, a Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) był 36. Wyścig ukończyło tylko 39. zawodników.

Wyniki:

1 ULISSI Diego Lampre – Merida 100 125 5:00:53

2 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 70 85 0:01

3 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 40 60 0:00

4 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Venezuela 30 50 0:04

5 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 25 45 0:06

6 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 20 40 0:08

7 FINETTO Mauro Vini Fantini 15 35 0:14

8 SCARPONI Michele Lampre – Merida 10 30 0:27

9 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 9 26 0:29

10 SELLA Emanuele Androni Giocattoli – Venezuela 8 22 0:40

11 ZILIOLI Gianfranco Androni Giocattoli – Venezuela 7 20 0:46

12 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 6 18 0:49

13 LATOUR Pierre-Roger AG2R La Mondiale 5 16 1:26

14 CHIARINI Riccardo Androni Giocattoli – Venezuela 4 14 1:37

15 ROSA Diego Androni Giocattoli – Venezuela 3 12 ,,

16 DURASEK Kristijan Lampre – Merida 10 1:43

17 PRONI Alessandro Vini Fantini 9 1:53

18 CUNEGO Damiano Lampre – Merida 8 1:55

19 ZAUGG Oliver Team Saxo-Tinkoff 7 2:19

20 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 6 2:21

21 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni Giocattoli – Venezuela 5 3:15

22 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 4 3:21

23 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 3 3:41

24 FIRSANOV Sergey Rusvelo 2 ,,

25 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 1 4:02

26 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 4:10

27 CHEREL Mikael AG2R La Mondiale 4:22

28 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 4:23

29 MAZZANTI Luca Vini Fantini 4:25

30 MORI Manuele ,,

31 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 4:39

32 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 4:49

33 PARRINELLO Antonio Androni Giocattoli – Venezuela 5:16

34 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

35 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 6:08

36 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 7:30

37 GABBURO Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 7:54

38 VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 8:54

39 FACCHINI Patrick Androni Giocattoli – Venezuela 9:21

DNF PATERSKI Maciej Cannondale Pro Cycling Team –

DNF TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff –

DNF POLJANSKI Pawel Team Saxo-Tinkoff –

DNF HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff –

DNF MOREIRA PAULINHO Sérgio Miguel Team Saxo-Tinkoff –

DNF MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff –

DNF SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team –

DNF MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team –

DNF MARTINELLO Nicolo Cannondale Pro Cycling Team –

DNF LONGO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team –

DNF MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team –

DNF FAVILLI Elia Lampre – Merida –

DNF PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida –

DNF ANACONA GOMEZ Winner Lampre – Merida –

DNF MALORI Adriano Lampre – Merida –

DNF KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team –

DNF DI CORRADO Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF SřRENSEN Nicki Team Saxo-Tinkoff –

DNF FUGLSANG Jakob Astana Pro Team –

DNF GUARDINI Andrea Astana Pro Team –

DNF ARU Fabio Astana Pro Team –

DNF MONTAGUTI Matteo AG2R La Mondiale –

DNF BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale –

DNF MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice –

DNF OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice –

DNF STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice –

DNF MATYSIAK Bartlomiej CCC Polsat Polkowice –

DNF RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice –

DNF HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice –

DNF BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF MONGUZZI Cristiano Vini Fantini –

DNF FAILLI Francesco Vini Fantini –

DNF MILETTA Luigi Vini Fantini –

DNF TABORRE Fabio Vini Fantini –

DNF DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia –

DNF MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia –

DNF CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia –

DNF PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia –

DNF VALENCIA Juan Pablo Team Colombia –

DNF QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia –

DNF OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia –

DNF ZAKARIN Ilnur Rusvelo –

DNF MIRONOV Alexander Rusvelo –

DNF KOCHETKOV Pavel Rusvelo –

DNF GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka –

DNF JIM Songezo Team MTN Qhubeka –

DNF MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka –

DNF JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka –

DNF VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty –

DNF DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty –

DNF VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty –

DNF ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty –

DNF GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty –

DNF CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty –

DNF CAPPELLE Andy Accent.jobs – Wanty –

DNF SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty –

DNF FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest –

DNF RYBAKOV Alexander Rusvelo –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments