hoskingChloe Hosking (Hitec Products UCK) wygrała przedostatni etap Boels Ladies Tour. W pierwszej grupie przyjechała nasza młoda stażystka, Kasia Niewiadoma (Rabobank-Liv Giant) i utrzymała 13. pozycję w generalce.

Piąty etap Boels Ladies Tour prowadził z Zaltbommel do Veen. Panie miały do przejechania dystans ponad 120 kilometrów. Mimo wielu ataków, o zwycięstwie decydował sprint z dużego, rozpędzonego peletonu.

Najszybciej metę przejechała Chloe Hosking (Hitec Products UCK), dla której to pierwszy triumf od stycznia. Druga finiszowała Kirsten Wild (Argos – Shimano), a trzecia była Shelley Olds (Team TIBCO – To The Top).

W peletonie przyjechał także dwie występujące w wyścigu Polki. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv Giant) była 24, a Małgorzata Jasińska (MCipollini-Giordana) 42.

Wyniki:

1 HOSKING Chloe Hitec Products UCK 16 2:52:39

2 WILD Kirsten Argos – Shimano 11 ,,

3 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 6 ,,

4 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 5 ,,

5 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 4 ,,

6 HOSKINS Melissa Orica – AIS 2 ,,

7 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana ,,

8 ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team ,,

9 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

10 CONFALONIERI Maria Giulia Italy ,,

11 POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

12 VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling ,,

13 VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

14 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

15 PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl ,,

16 VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel ,,

17 DRUYTS Jessy Belgium ,,

18 JELSMA Judith People’s Trust ,,

19 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top ,,

20 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

21 VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen ,,

22 ROY Sarah Team Futurumshop.nl ,,

23 VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,

24 NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant ,,

25 GOOSSENS Veerle Restore cycling ,,

26 STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant ,,

27 ELVIN Gracie Orica – AIS ,,

28 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

29 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

30 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

31 SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

32 PIETERS Amy Argos – Shimano ,,

33 ELZING Karen Team Futurumshop.nl ,,

34 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

35 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

36 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

37 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl ,,

38 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

39 SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

40 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

41 DE BEUS Margriet Restore cycling ,,

42 JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

43 SMIT Corinne Water Land en Dijken ,,

44 KNOL Willeke Argos – Shimano ,,

45 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

46 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana ,,

47 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

48 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

49 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

50 SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

51 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

52 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team ,,

53 MALTESE Michela Italy ,,

54 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

55 MOBERG Emilie Hitec Products UCK ,,

56 JOLINK Nathalie People’s Trust ,,

57 BORGERINK Mariël People’s Trust ,,

58 GEBHARDT Elke Argos – Shimano ,,

59 KREUZE Ingeborg People’s Trust ,,

60 TROMP Esra Argos – Shimano ,,

61 PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel ,,

62 ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen ,,

63 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

64 BLOEM Judith Restore cycling ,,

65 DIJKMAN Aagtje People’s Trust ,,

66 DUYCK Ann-sophie Belgium ,,

67 MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top ,,

68 HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,

69 GRIFI Sara MCipollini-Giordana ,,

70 DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant ,,

71 KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl ,,

72 VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,

73 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,

74 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

75 COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon ,,

76 CROKET Gilke Belgium ,,

77 OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen ,,

78 ZORZI Susanna Italy ,,

79 NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

80 BELMANS Els Belgium ,,

81 BONOMI Ilaria Italy 0:11

82 VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken 0:13

83 NIESSEN Kirsten Restore cycling 0:21

84 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano 0:48

85 HATTELAND Tone Hitec Products UCK 3:22

86 BECKERINGH Nike Water Land en Dijken ,,

87 KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel 6:07

DNF VAN DE REE Monique Ronald McDonald Huis Groningen –

DNS DOM Annelies Belgium –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 12:06:18

2 (2) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 0:04

3 (3) BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon 0:10

4 (4) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 0:18

5 (5) COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon 0:50

6 (6) HOSKINS Melissa Orica – AIS 1:19

7 (7) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 1:22

8 (11) ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team 1:32

9 (8) ELVIN Gracie Orica – AIS 1:33

10 (9) SPRATT Amanda Orica – AIS ,,

11 (10) GILLOW Shara Orica – AIS ,,

12 (12) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 1:44

13 (13) NIEWIADOMA Katarzyna Rabobank-Liv Giant 1:47

14 (14) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant ,,

15 (15) DE VOCHT Liesbet Rabobank-Liv Giant 1:51

16 (16) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant 1:55

17 (17) GEBHARDT Elke Argos – Shimano 2:01

18 (22) WILD Kirsten Argos – Shimano 2:04

19 (18) KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team 2:05

20 (19) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team 2:07

21 (20) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

22 (21) KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team 2:09

23 (24) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 2:12

24 (23) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 2:15

25 (25) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 2:25

26 (26) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 2:28

27 (27) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

28 (28) PIETERS Amy Argos – Shimano 2:32

29 (29) JASINSKA Malgorzta MCipollini-Giordana ,,

30 (30) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana ,,

31 (32) MILLER Amanda Team TIBCO – To The Top 2:35

32 (31) TROMP Esra Argos – Shimano 2:36

33 (33) ARYS Evelyn Sengers Ladies Cycling Team 2:39

34 (34) VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

35 (35) SOEK Julia Sengers Ladies Cycling Team ,,

36 (36) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 2:40

37 (38) HOSKING Chloe Hitec Products UCK 3:01

38 (37) MOBERG Emilie Hitec Products UCK 3:12

39 (39) LETH Julie Hitec Products UCK 3:16

40 (40) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 3:24

41 (42) PEETOOM Kirsten GRC Jan van Arckel 3:59

42 (44) PIJNENBORG Mascha Team Futurumshop.nl 4:06

43 (45) VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,

44 (46) VAN DER ZIJDEN Corine GRC Jan van Arckel 4:07

45 (47) HOOGEBOOM Roos GRC Jan van Arckel ,,

46 (48) SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,

47 (50) CONFALONIERI Maria Giulia Italy 4:08

48 (51) POST Jermaine Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:10

49 (52) VAN DEN HOEK Bianca Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

50 (53) HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden ,,

51 (54) KRöGER Mieke Team Futurumshop.nl 4:14

52 (55) DRUYTS Jessy Belgium 4:15

53 (58) DUYCK Ann-sophie Belgium ,,

54 (57) VAN DOORSLAER Annelies Belgium ,,

55 (59) BELMANS Els Belgium ,,

56 (60) KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl 4:16

57 (61) ZORZI Susanna Italy ,,

58 (62) SLIK Rozanne Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 4:18

59 (41) BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano 4:26

60 (64) VAN GOGH Natalie Ronald McDonald Huis Groningen 4:30

61 (65) OTTEN Marissa Ronald McDonald Huis Groningen 4:38

62 (66) ENSING Janneke Ronald McDonald Huis Groningen 4:41

63 (67) STULTIENS Sabrina Rabobank-Liv Giant 5:04

64 (69) KNOL Willeke Argos – Shimano 5:44

65 (68) BONOMI Ilaria Italy 5:49

66 (70) BORGERINK Mariël People’s Trust 6:29

67 (71) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team 6:33

68 (72) JOLINK Nathalie People’s Trust 6:37

69 (74) VAN BAARLE Ashlynn Restore cycling 6:38

70 (73) BLOEM Judith Restore cycling ,,

71 (75) JELSMA Judith People’s Trust 6:42

72 (43) HATTELAND Tone Hitec Products UCK 7:21

73 (76) GOOSSENS Veerle Restore cycling 7:38

74 (77) SMIT Corinne Water Land en Dijken 8:23

75 (79) KREUZE Ingeborg People’s Trust 9:57

76 (49) KOGELMAN Silke GRC Jan van Arckel 10:14

77 (78) BECKERINGH Nike Water Land en Dijken 11:45

78 (80) ROY Sarah Team Futurumshop.nl 13:36

79 (81) ELZING Karen Team Futurumshop.nl 13:41

80 (82) CROKET Gilke Belgium 14:04

81 (83) DIJKMAN Aagtje People’s Trust 15:43

82 (84) DE BEUS Margriet Restore cycling 16:00

83 (85) MALTESE Michela Italy 16:53

84 (86) NEAVE Ashleigh Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden 21:39

85 (87) NIESSEN Kirsten Restore cycling 26:08

86 (88) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 28:04

87 (89) VAN HORIK Sofie Water Land en Dijken 44:03

 

Foto:Boels Ladies Tour

Arek Waluga