Nairo QuintanaMenadżer Nairo Quintany potwierdził portalowi Cyclingnews, że kolumbijski zawodnik zostanie w ekipie Movistar do końca 2014 roku. Ucięto tym samym medialne spekulacje, które sugerowały odejście znakomitego górala z hiszpańskiej drużyny po imponującym występie w Tour de France.

Filigranowy kolarz łączony był m.in z Astaną, jednak dziś okazało się, że były to tylko plotki. 23-latek przedłużył kontrakt z ekipą Eusebio Unzue o kolejny sezon. Jego agent Giuseppe Acquadro powiedział, że Quintana jest zadowolony ze swojego pracodawcy i dodatkowo jest wielce prawdopodobne, że w przyszłym roku dołączy do niego jego młodszy brat – Dayer.

Znakomite wyniki drugiego kolarza tegorocznego Tour de France sprawiły, że jego pensja znacznie wzrosła. Obecnie Kolumbijczyk ma zarabiać mniej więcej tyle co Alejandro Valverde. By zachować równowagę w finansach – z drużyny odejdzie prawdopodobnie zwycięzca dwóch etapów Tour de France – Rui Costa. Portugalczyk na brak ofert z pewnością nie może narzekać, gdyż oprócz dobrego występu w Wielkiej Pętli dorzucił kolejny triumf w Tour de Suisse. W innej drużynie, może stać się liderem na któryś z Wielkich Tourów.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej