keldermanWilco Kelderman (Belkin Pro Cycling Team) dzięki zwycięstwu w krótkiej czasówce został nowym liderem wyścigu Post Danmark Rundt. W sobotnie przedpołudnie rozegrano także etap ze startu wspólnego, w którym po raz kolejny najszybszy okazał się młody Magnus Cort Nielsen (Team Cult Energy).

W sobotę kolarze mieli do rozegrania dwa etapy. Przed południem ścigali się na krótkiej, ale pagórkowatej trasie z Hřng do Asnćs (105 km). Swoich sił w ucieczkach próbowali Rasmus Guldhammer (Blue Water Cycling), Kristoff Goddaert (IAM Cycling) czy Sacha Modolo (Bardiani Valvole-CSF Inox). Jednak decydujący atak na końcowych kilometrach przeprowadził utalentowany zawodnik Team Cult Energy, Magnus Cort Nielsen. Zwycięzca pierwszego etapu nie dał się doścignąć rozpędzonemu peletonowi i zanotował triumf numer dwa w Wyścigu Dookoła Danii. Najlepszy z peletonu był Sonny Colbrelli (Bardiani Valvole – CSF Inox), a trzecie miejsce zajął Pim Ligthart (Vacansoleil – DCM).

Czasówka była rozgrywana na trasie 12,1 km wokół Holbćk. Najszybszym zawodnikiem okazał się Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling Team). Dwie sekundy do Holendra stracił Timofey Kritskiy (Katusha), a kolejną sekundę Martin Elmiger (IAM Cycling). Kelderman został nowym liderem wyścigu.

Wyniki 4. etapu (TOP 10):

1 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy  2:19:57

2 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox  0:02

3 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM  ,,

4 KREDER Michel Garmin – Sharp  ,,

5 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team  0:03

6 HUREL Tony Team Europcar  ,,

7 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM  ,,

8 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox  ,,

9 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff ,,

10 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

 

Wyniki 5. etapu (TOP 10):

1 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team  14:35 49.783

2 KRITSKIY Timofey Katusha Team  0:02 49.669

3 ELMIGER Martin IAM Cycling  0:03 49.613

4 BRANDLE Matthias IAM Cycling  ,, ,,

5 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step  0:05 49.500

6 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team  0:08 49.332

7 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling  0:09 49.276

8 PORSEV Alexander Katusha Team  0:11 49.165

9 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,, ,,

10 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,, ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (4) KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 16:09:24

2 (2) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 0:06

3 (1) BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 0:15

4 (5) ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 0:33

5 (3) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 0:38

6 (9) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 0:47

7 (6) WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 0:51

8 (17) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 0:57

9 (8) CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 1:08

10 (10) RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy 1:11

11 (19) GAUDIN Damien Team Europcar 1:13

12 (11) KREDER Michel Garmin – Sharp 1:14

13 (12) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:17

14 (15) THURAU Bjorn Team Europcar 1:20

15 (16) DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 1:25

16 (18) HANSEN Jesper Team Cult Energy 1:26

17 (14) ISTA Kevyn IAM Cycling 1:27

18 (13) DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 1:28

19 (23) MOL Wouter Vacansoleil – DCM 1:31

20 (21) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 1:32

21 (7) LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 1:34

22 (24) LöFKVIST Thomas IAM Cycling 1:36

23 (20) VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise 1:41

24 (27) ELMIGER Martin IAM Cycling 1:46

25 (25) VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor 1:57

26 (22) MYGIND Rasmus Team Trefor 2:09

27 (29) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 2:16

28 (26) MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal 2:18

29 (30) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 2:22

30 (28) COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 2:42

31 (32) PORSEV Alexander Katusha Team 2:51

32 (33) RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 3:13

33 (35) FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp 4:51

34 (36) MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff 5:01

35 (37) LARSSON Gustav Erik IAM Cycling 5:02

36 (40) TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team 5:15

37 (42) BRANDLE Matthias IAM Cycling 5:50

38 (34) BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 5:59

39 (41) VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step 6:02

40 (38) FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,,

41 (39) CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 6:39

42 (44) ISAYCHEV Vladimir Katusha Team 6:56

43 (43) GARBY Marc Christian Denmark 7:55

44 (46) VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 8:50

45 (45) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 9:15

46 (47) ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor 11:46

47 (49) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 11:59

48 (51) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 12:33

49 (48) HUREL Tony Team Europcar 12:38

50 (50) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 12:51

51 (52) COQUARD Bryan Team Europcar 13:14

52 (56) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 13:32

53 (54) VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 13:43

54 (55) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 13:48

55 (53) CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 13:52

56 (58) LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 14:27

57 (57) BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 15:09

58 (60) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 15:28

59 (62) SELIG Rüdiger Katusha Team 16:01

60 (59) DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team 16:02

61 (61) KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 16:05

62 (63) GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling 16:16

63 (65) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 16:17

64 (64) NEYENS Maarten Lotto Belisol Team 16:44

65 (66) VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 17:09

66 (67) VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 17:16

67 (69) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 17:24

68 (68) AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal 18:06

69 (70) KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 18:10

70 (71) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 19:08

71 (74) KRITSKIY Timofey Katusha Team 21:01

72 (75) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 21:33

73 (72) BRöCHNER Nicolai Denmark 22:15

74 (73) MARKUS Barry Vacansoleil – DCM 22:16

75 (79) FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 22:17

76 (76) HUNTER Robert Garmin – Sharp 22:20

77 (78) COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 22:33

78 (80) HALLER Marco Katusha Team 22:59

79 (77) PERON Andrea Team Novo Nordisk 23:32

80 (86) STEENSEN Andre Team Cult Energy 23:54

81 (84) SřRENSEN Jimmi Denmark 23:59

82 (82) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 24:02

83 (81) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 24:08

84 (83) PELUCCHI Matteo IAM Cycling 24:26

85 (88) GODDAERT Kristof IAM Cycling 24:48

86 (85) HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark 25:00

87 (87) GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal 25:21

88 (94) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp 25:41

89 (89) JENSEN Dennis Denmark 25:44

90 (91) MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 25:52

91 (90) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 26:00

92 (92) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

93 (100) KERN Christophe Team Europcar 26:44

94 (98) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 26:58

95 (93) REIHS Michael Team Cult Energy 27:04

96 (96) TSATEVITCH Alexey Katusha Team 27:11

97 (99) ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor 27:12

98 (97) KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal 27:15

99 (95) OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling 27:18

100 (101) KILSGAARD Markus Denmark 27:26

101 (103) BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar 28:40

102 (107) TURGOT Sébastien Team Europcar 28:42

103 (105) PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling 28:44

104 (104) NIELSEN Jacob Blue Water Cycling 28:54

105 (102) MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal 28:55

106 (106) BANDIERA Marco IAM Cycling 29:06

107 (108) BROGE Rolf Nyborg Denmark 30:53

108 (109) BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 31:23

109 (112) CLANCY Stephen Team Novo Nordisk 31:39

110 (110) BOS Theo Belkin Pro Cycling Team 31:41

111 (111) ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,

112 (113) AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 32:13

113 (115) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 33:27

114 (114) PLESNER Frederik Team Trefor 33:39

115 (116) WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 35:05

116 (118) VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling 38:57

117 (119) STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal 39:42

118 (117) MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy 39:55

119 (121) STEROBO Rasmus Team Cult Energy 42:42

120 (122) NIELSEN Mathias Mřller Blue Water Cycling 42:58

121 (120) BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal 43:15

122 (125) QUAADE Rasmus Team Trefor 44:35

123 (123) MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 44:57

124 (124) SCHONNEMANN LARSEN Kaspar Team Trefor 47:00

125 (126) GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal 53:37

126 (127) FOLSACH Casper Team Trefor 53:52

 

Foto:www.corvospro.com

Arek Waluga