peletonMimo, że okienko transferowe otworzy się 1 sierpnia w peletonie w najlepsze trwają spekulacje transferowe. 

Zdaniem Srf.ch Michael Albasini prawdopodobnie przedłuży kontrakt z Orica-GreenEdge o dwa lata. Oznacza to, że 32-letni Szwajcar nie dołączy do zespołu IAM Cycling, gdzie szefem jest jego ojciec, Marcell. Zamiast niego do Szwajcarskiego zespołu może dołączyć Mathias Frank, który zamierza odejść z BMC po pięciu latach.

Stijn Devolder uzgodnił warunki umowy z drużyną Trek, która powstanie na zgliszczach Radioshack-Leopard.

Laurens Ten Dam chciałby zostać w ekipie Belkin, mimo wygasającego po sezonie kontraktu. Według AD.nl jego menadżer prowadzi już negocjacje z szefostwem zespołu. Duńczyk, który jest obecnie na 6. pozycji w Tour de France, zainteresował swoją postawą również ekipy Argos-Shimano i Saxo-Tinkoff.

Tuttobiciweb.it donosi, że drużyna Movistar zaoferowała kontrakt młodszemu bratu Nairo Quintany, Dayerowi. Kolumbijczyk, który w przyszłym miesiącu skończy 22 lata, zdążył już zaimponować w kilku hiszpańskich wyścigach U-23.

W zespole Movistar może wkrótce zwolnić się jedno miejsce. Zwycięzca 16. etapu tegorocznego Tour de France, Rui Costa, postanowił wstrzymać wszelkie rozmowy kontraktowe do czasu zakończenia wyścigu Dookoła Francji. Kontrakt Costy z Movistar wygasa po sezonie, jednak zdaniem “Biciciclismo” powinien on pozostać w swoim dotychczasowym zespole mimo bardziej atrakcyjnych finansowo ofert z innych ekip.

 

Foto: bettiniphoto.net

Sikor