Szymon SajnokW Bratoszewicach odbyła się jazda indywidualna na czas w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowali w niej juniorzy młodsi i juniorki młodsze.

Wśród panów, 10-kilometrowy dystans najszybciej pokonał Szymona Sajnok (GKS CARTUSIA Kartuzy) i wywalczył tytuł mistrza Polski. Pokonał on o 12 sekund Szymona Korcza (UKS JEDYNKA LIMARO Kórnik) i o 17 sekund Damiana Sławka (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Wśród kobiet równych sobie nie miała nowa mistrzyni Polski, Daria Pikulik (BCM NOWATEX Ziemia Darłowska). 6 sekund straciła do niej Zuzanna Skubaja (MKS EMDEK Bydgoszcz), a 16 sekund Nikola Różyńska (ALKS STAL Grudziądz).

W niedzielę (7 lipca) odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, na dystansie 65 (kobiety) i 91 kilometrów (mężczyźni).