Marcel KittelMarcel Kittel spełnił oczekiwania ekipy Argos-Shimano i zdobył na jeden dzień koszulkę lidera Tour de France. Niemiecki sprinter już na drugim etapie Wielkiej Pętli zamienił żółty trykot na zieloną koszulkę.

Kittel jechał w Malliot Jeaune na 156 kilometrowym, pofałdowanym odcinku z Bastii do Ajaccio. Kontakt z czołową grupą stracił już na drugim podjeździe – Col de la Serra i w konsekwencji na metę wpadł ponad 17 minut po etapowym triumfatorze – Janie Bakelandtsie (RadioShack-Leopard). Na pocieszenie, do trzeciego odcinka przystąpi w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej, gdzie ma 4 punkty przewagi nad Peterem Saganem (Cannondale Pro Cycling).

„Żółta koszulka daje bardzo dużo. Na podjazdach krzyki kibiców dodawały mi sił. Niestety nie na tyle dużo, bym mógł przyjechać w pierwszej grupie„, powiedział uśmiechnięty Kittel. „Na szczęście znalazłem się w grupce, która bezpiecznie dotarła do mety„.

„Obudzić się z myślą, że zaraz założę żółtą koszulkę Tour de France – było fantastyczną sprawą. To, że od dziś będę jechał w zielonym trykocie jest również przyjemne, jednak tak jak mówiłem przed Tourem – w tym roku Malliot Vert nie jest moim celem. Nie zamierzam jej bronić. W tym tygodniu znów wraz z zespołem skupimy się na wygrywaniu jak największej ilości etapów„, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułJan Bakelants: „Nigdy nie zapomnę tego zwycięstwa”
Następny artykułKonkurs Eurosport Polska i www.naszosie.pl – „Tour de France 2013”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments