Tomasz DudzikTomasz Dudzik – kolarz młodzieżowej drużyny Garmin-Sharp-Slipstream Junior Development odnosi już pierwsze sukcesy. Właśnie wygrał etap na trudnym, górzystym wyścigu Killington Stage Race, a w klasyfikacji generalnej zajął 10. lokatę.

Dudzik startował w kategorii Open Men 3, w której musiał się zmierzyć z trudnym terenem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Mimo to, młody kolarz młodzieżowego zaplecza ekipy Garmin-Sharp wygrał etap i ukończył całą imprezę na bardzo dobrym, 10. miejscu. Warto zaznaczyć, że jeden z etapów stanowiła jazda indywidualna na czas na dystansie 17 km.

Całą imprezę w tej klasie zwyciężył Peter Vollers Jr. z KMS/Start House Cycling Team.

Wyścig Killington Stage Race jest rozgrywany w stanie Vermont na wschodnim wybrzeżu USA i należy do największych “etapówek” w tym rejonie Stanów Zjednoczonych.