Fabian CancellaraFabian Cancellara (Radioshack) oznajmił dzisiaj, że nie wystartuje w wyścigu Tour de France. Szwajcar chce skoncentrować się na przygotowaniach do Mistrzostw Świata. Jego celem jest bowiem tęczowa koszulka.

W zeszłym roku podczas Touru Cancellara wygrał prolog i na sześć dni został właścicielem żółtej koszulki lidera.

Kiedy wspominam Tour de France przychodzą mi na myśl piękne wspomnienia, ale w tym roku mam inne cele – powiedział gazecie Het Nieuwsblad.

W osiągnięciu szczytowej formy na MŚ, które odbędą się we wrześniu we Włoszech mają mu pomóc starty w różnych wyścigach: Po Tour de Suisse wystartuję w Tour of Austria, Tour of Poland oraz Tour of Spain.

Już wcześniej rzecznik drużyny Radioshack Tim Vanderjeugd mówił, iż Fabian Cancellara nie ukrywa, że tegoroczna trasa Tour de France nie za bardzo mu pasuje. Do dobrej formy i świeżości na MŚ ma go przygotować Vuelta a Espana.

Vanderjeugd dodał także, że “Spartacus” coraz bardziej koncentruje się na wyścigu ze startu wspólnego niż na jeździe indywidualnej na czas. Podkreślił także, że Szwajcar bardzo chciałby podczas swojej kariery założyć tęczową koszulkę mistrz świata.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska