Łukasz WiśniowskiW środę, 10 kwietnia we francuskim regionie Pikardia wystartuje wyścig klasyczny La Cote Picarde. Pojedzie w nim młodzieżowa reprezentacja Polski.

Zbigniew Piątek, trener szosowej kadry narodowej mężczyzn, ogłosił skład na ten wyścig:
1. Andrzej Bartkiewicz – Wibatech Brzeg
2. Jakub Foltyn – BDC Marcpol
3. Michał Kadrzyński – GKS Cartusia Kartuzy
4. Konrad Tomasiak – TC Chrobry Lasocki Głogów
5. Łukasz Wiśniowski – Etixx-Ihned

Liderem drużyny będzie Łukasz Wiśniowski, który na początku sezonu jest w dobrej dyspozycji sportowej.

Wyścig zaliczany jest do Pucharu Narodów i prowadzi nadmorskimi terenami regionu Pikardia. Od 2000 roku biorą w nim udział tylko zawodnicy z kategorii U23. Wygrywali go tacy zawodnicy jak Andriej Kaszeczkin, Sebastien Chavanel, czy też Simon Spilak. W 2005 roku 3. miejsce zajął Tomasz Smoleń.

Źródło: Pzkol