Pat McQuaidUCI wydała krótkie oświadczenie po doniesieniach amerykańskich mediów, które sugerują, że Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu podczas nagrania wywiadu telewizyjnego dla Oprah Winfrey.

W trakcie nagarnia, Armstrong miał powiedzieć, że jest “gotowy do zeznawania przeciwko urzędnikom Międzynarodowej Unii Kolarskiej, ludziom rządzącym w światowym kolarstwie i ich zaangażowaniu w sprawy dopingowe w tym sporcie“. Amerykanin podkreślił przy tym, że nie ma zamiaru zeznawać przeciwko innym zawodnikom.

“UCI nie będzie podejmowała żadnych dalszych działań dotyczących spraw Lance` a Armstronga, dopóki nie zobaczy jego wywiadu w programie Oprah Winfrey”, czytamy w oświadczeniu organizacji z siedzibą w Szwajcarii.

“Wokół tej sprawy rozwinęła się prawdziwa medialna burza i mamy nadzieję, że wywiad przyniesie oczyszczenie i prawdę dla kolarstwa. Zachęcamy również Lance`a Armstronga do składania zeznań przed specjalną komisją, która bada nieprawidłowości w UCI wynikające z raportu USADA”, tak możemy przeczytać m.in w komunikacie.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej