Simon GerransWszystkie drużyny startujące w pierwszym w sezonie wyścigu z kalendarza WorldTour – Santos Tour Down Under, potwierdziły swoje składy. Jedynym Polakiem na linii startu będzie Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM).

Australijski wyścig rozpocznie się 22. stycznia i potrwa do 27. dnia tego samego miesiąca. W imprezie pojedzie jej ubiegłoroczny triumfator – Simon Gerrans (Orica GreenEdge), a także były dwukrotny triumfator – Andre Greipel (Lotto-Belisol).

W wyścigu pojawi się światowa czołówka sprinterów, czyli: Matt Goss (Orica GreenEdge), Edvald Boasson Hagen (Sky Team), Marcel Kittel (Argors Shimano), Tyler Farrar (Garmin-Sharp), Andrea Guardiini (Astana), Mark Renshaw (Blanco Pro Cycling), Yahueni Hutarovich (Ag2r-La Mondiale), José Joaquín Rojas (Movistar), Arnaud Démare (FDJ-BigMat), Andrew Fenn (Omega Pharma – Quick Step).

Na starcie stanie również m.in mistrz świata – Philippe Gilbert (BMC-Racing) oraz Andy Schleck (RadioShack-Leopard). My ściskajmy mocno kciuki za Tomka Marczyńskiego.

Rywalizację 21. stycznia poprzedzi kryterium w Adelajdzie.

Składy drużyn:

Ag2R La Mondiale: Yahueni Hutarovich, Davide Appollonio, Gédiminas Bagdonas, Guillaume Bonnafond, Mikael Cherel, Blel Kadri i Julian Kern.

Argos-Shimano: Marcel Kitttel, Jonas Ahlstrand, William Clarke, Yann Huguet, Thierry Hupond, Koen de Kort i Albert Timmer.

Astana: Andrea Guardini, Valerio Agnoli, Enrico Gasparotto, Jacopo Guarnieri, Maxim Iglinskiy, Andrey Kashechkin i Simone Ponzi.

Blanco Pro Cycling Team: Mark Renshaw, Maarten Tjallingii, Jack Bobridge, Wilco Kelderman, Graeme Brown, David Tanner i Tom Jelte Slagter.

BMC Racing Team: Philippe Gilbert, Martin Kohler, Klaas Lodewyck, Amaël Moinard, Steve Morabito, Danilo Wyss i Ivan Santaromita.

Cannondale: Stefano Agostini, Cristiano Salerno, Federico Canuti, Alan Marangoni, Cameron Wurf, Juraj Sagan i Brian Vandborg.

Euskaltel-Euskadi: Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Juanjo Lobato, Jon Aberasturi, Mikel Astarloza, Juanjo Oroz i Garikoitz Bravo.

FDJ: Arnaud Démare, William Bonnet, Arnaud Courteille, Mickaël Delage, Kenny Elissonde, Jussi Veikkanen i Emilien Viennet.

Garmin-Sharp: Tyler Farrar, Robert Hunter, Jack Bauer, Lachlan Morton, Steele von Hoff, Nathan Haas i Rohan Dennis.

Lampre-Merida: Roberto Ferrari, Davide Cimolai, Elia Favilli, Matthew Lloyd, Manuele Mori, Daniele Pietropolli i Simone Stortoni.

Lotto-Belisol: André Greipel, Adam Hansen, Greg Henderson, Olivier Kaisen, Jürgen Roelandts, Marcel Sieberg i Tim Wellens.

Movistar Team: José Joaquín Rojas, Javi Moreno, Andrey Amador, José Herrada, Eros Capecchi, Iván Gutiérrez i Giovanni Visconti.

Omega Pharma-Quick Step: Peter Velits, Andrew Fenn, Bert Grabsch, Serge Pauwels, Jérôme Pineau, František Rabon i Gert Steegmans.

Orica-GreenEDGE: Daryl Impey, Jens Mouris, Luke Durbridge, Matt Goss, Simon Clarke, Simon Gerrans, Stuart O’Grady

RadioShack: Andy Schleck, George Bennett, Laurent Didier, Ben Hermans, Tiago Machado, Jesse Sergent i Jens Voigt

Saxo Bank-Tinkoff: Chris Sorensen, Christopher Juul-Jensen, Takashi Miyazawa, Jay McCarthy, Jonathan Cantwell, Manuele Boaro i Timothy Duggan.

Sky: Edvald Boasson Hagen, Chris Sutton, Mathew Hayman, Bernhard Eisel, Luke Rowe, Ian Stannard i Geraint Thomas.

UniSA-Australia: Damien Howson, Zakkari Dempster, Anthony Giacoppo,  Adam Phelan, Bernard Sulzberger, Jordan Kerby i Calvin Watson.

Vacansoleil-DCM: Thomas De Gendt, Kenny Van Hummel, Barry Markus, Rafael Valls, Tomasz Marczynski, Boy Van Poppel i Willem Wauters.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej