VP-R73Chociaż na pierwszy rzut oka pedały VP-R73 wyglądają jak wiele innych klonów kompatybilnych z Look Keo, posiadają one kilka elementów, które wyróżniają je z tłumu budżetowych zamienników.

Komputerowo obrabiane osie wykonane ze stali chromowo-molibdenowej obracają się wyjątkowo lekko dzięki zastosowaniu połączenia standardowych łożysk i lekkich samosmarujących się rolek. Wszystko wykonane jest na tyle dobrze, że nie ma żadnych luzów, a całość jest na tyle szczelna, że nie powinno się tam dostać zbyt dużo wody lub brudu.

Pedały są szerokie co zapewnia dużą przestrzeń styku z butem, posiadają metalową płytkę centralną, która zapewni im dłuższy żywot. Reszta to malowane tworzywo, można wybierać z kilku kolorów (biały, czerwony lub czarny), dla niektórych będzie to plus. Oczywiście z czasem pojawią się na nich rysy i odpryski, a okazjonalnie przy mokrej pogodzie, blok może się ześlizgnąć po takiej powierzchni w czasie wpinania.

progi VP

progi 2 VP

 

 

 

 

 

 

 

To co przede wszystkim wyróżnia ten model od wszystkich pozostałych, to właśnie bloki. Są one podzielone na dwa segmenty i łączą się ze sobą jak puzzle, ciasno i bez żadnych luzów. Zaleta tego rozwiązania ujawni się w momencie wymiany bloków. Jeśli spędziliście trochę czasu, aby idealnie dobrać położenie bloków, nie będziecie musieli od nowa przymierzać lub rysować oznaczeń na bucie. Wystarczy odkręcić dwie śruby z tylnej części bloku, wyciągnąć ją i włożyć nową, a następnie powtórzyć całą czynność dla przedniej części. Jakże prosty i genialny sposób.

Wpięcie i wypięcie buta odbywa się tak samo łatwo jak w przypadku pedałów KEO, na których VP-R73 są wzorowane. Możliwa jest też regulacja siły wypięcia. Dostępne są bloki z luzem roboczym 0 lub 7 stopni. Para pedałów waży 280 gram, a cena oscyluje w granicach 210 PLN.

 

Adam