Sergio HenaoJeden z najbardziej agresywnych kolarzy w minionym sezonie – Sergio Henao, w 2013 roku również pojedzie w dwóch Wielkich Tourach.

Kolumbijski specjalista od jazdy w górach, planuje wystartować w Giro d`Italia i Vuelta a Espana, czyli  wyścigach, w których brał udział również w 2012 roku. W Giro powinien pomóc Bradley`owi Wigginsowi, za to w Hiszpanii będzie miał więcej okazji, by powalczyć na własne konto. „To będzie sezon podobny do tego poprzedniego”, powiedział kolarz Sky Team, który w Rosa Corsa był 9. a w Vuelcie zajął 14. miejsce.

Henao sezon rozpocznie w lutym od Tour of Qatar. Później trzeci kolarz Tour de Pologne ma w planach również start m.in w Ardeńskich Klasykach i Criterium du Dauphine.