Wielokrotna medalistka torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy elity w omnium z 2010 roku – Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin), podpisała kontrakt z zawodową włoską ekipą BePink.

Wojtyra w tym sezonie zajęła 12. miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 11. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w torowym Omnium. Wraz z koleżankami z drużyny dołożyła do tego srebrny medal Mistrzostw Europy Elity w kolarstwie torowym w wyścigu drużynowym na 3000 metrów. Ścigałą się również na szosie. W Mistrzostwach Polski w wyścigu na czas była ósma, a na starcie wspólnym szósta.  W maju zajęła również 15. pozycję w belgijskim klasyku w Begijnendijk.

Jej tegoroczne sukcesy, jak również te z poprzednich lat (kilka medali młodzieżowych ME, brąz seniorskich oraz wysokie lokaty w MŚ i PŚ) przyczyniły się do tego, że zyskała w oczach szefów włoskiej drużyny BePink, którzy zaoferowali jej kontrakt.

„Wiążemy z Małgorzatą wielką przyszłość. To bardzo silna i szybka dziewczyna. Jest jeszcze młoda, ale zdążyła pokazać już swoją wartość. Do tej pory skupiała się na swojej karierze torowej, ale mamy nadzieję, że nasz zespół pomoże jej się rozwijać i być konkurencyjną w wyścigach szosowych”, powiedział kierownik zespołu Walter Zini dla Tuttobiciweb.it.

Poprzedni artykułAndre Greipel celuje w Mediolan- San Remo.
Następny artykułZostań kolarskim mistrzem tej zimy! Wystartuj w Tour de Bike Atelier