Luis León Sánchez w swoim drugim sezonie w barwach Rabobanku zanotował sześć niezwykle cennych zwycięstw. Aż pięć z nich to triumfy w wyścigach WorldTour. Pozostała wygrana to medal Mistrzostw Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas.

Dodatkowo Hiszpan wygrał m.in etap Tour de France oraz Clasica San Sebastian. 29-latek powoli planuje już swój nadchodzący sezon który zainauguruje od Santos Tour Down Under. Później wystartuje m.in w Tour de France oraz Vuelta a Espana.

W trakcie sezonu zawodnik przedłużył umowę ze swoim holenderskim pracodawcą do końca 2014 roku. Jesienią okazało się jednak, że główny sponsor teamu wycofuje się ze sportu. “LuLu” wierzy jednak w to, że szybko znajdzie się nowy inwestor, który przejmie drużynę.

“Ta decyzja pojawiła się, kiedy rozluźniłem się po sezonie i w momencie, kiedy najmniej się jej spodziewałem”, powiedział. “Moje przygotowania nie zmieniły się i wszystko jest tak jak wcześniej. Czekam na firmę, która zastąpi Rabobank”, wyjaśniał.

Sánchez w przyszłym roku zamierza wystartować w Tour de France i Vuelta a Espana. W tym sezonie pominął swój narodowy wyścig, kosztem Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

“Nie chcę zmieniać swojego kalendarza, którego trzymam się przez ostatnie lata. Wygląda na to że wystartuję w Tourze i prawdopodobnie w Vuelcie”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej