Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) po finiszu z peletonu wygrał trzeci etap wyścigu Tour de France. Słowak pokonał Edvalda Boassona Hagena (Team Sky) oraz Petera Velitsa (Omega Pharma-Quick Step). Czwarty dziś Fabian Cancellara (Radioshack) pozostał liderem.
Już na pierwszych kilometrach etapu zawiązała się ucieczka składająca się z 5 kolarzy. Byli to: Giovanni Bernaudeau (Europcar), Perez Moreno (Euskaltel), Sebastien Minard (AG2R), Michael Morkov- lider klasyfikacji górksiej (Saxo Bank-Tinkoff) oraz Andriy Grivko (Astana). Aktywnym zawodnikiem z tej ucieczki był oczywiście Morkov, który wygrał premię klasyfikacji górskiej 4. kategorii umacniając się na pozycji najlepszego górala.
Kiedy kolarze dotarli do pierwszej tego dnia premii górskiej 3. kategorii, tam Duńczyk także nie miał sobie równych. W tym momencie ucieczka składająca się już tylko z 4 zawodników miała przewagą nieco ponad 2 minuty. Wcześniej, około 30km przed metą, z ucieczki odpadł Bernaudeau. Natomiast przed przedostatnią premią górską 3. kategorii Morkov odpadł i zaczął zostawać nawet za peletonem. Za to jego towarzysz z ucieczki Grivko – wyglądał dużo lepiej. Ale Duńczyk wygrał 4 poprzednie premie zapewniając sobie prowadzenie w klasyfikacji górskiej.
Sporo zaczęło się dziać na trasie 3. etapu tegorocznego wyścigu TdF około 50 km przed metą. W wyniku kraksy wycofał się ważny zawodnik ekipy Sky- Kanstantsin Sivstsov, który miał pomagać faworytowi Bradleyowi Wigginsowi. Ponadto gumę złapał Peter Sagan… Także Ryder Hesjedal miał kłopoty z rowerem i musiał sam dochodzić peleton.
Kolejna kraksa miała miejsce niespełna 30km przed metą. Na wąskim odcinku jezdni kolarze z początku peletonu wywrócili się, a niektórzy nawet upadli do rowu. Wśród poszkodowanych byli zawodnicy Orici- m.in. Brett Lancaster, Simon Gerrans, Katushy (Gianpaolo Caruso). Wywrotka spowodowała, że drugim kolarzem, który wycofał się z Touru był Joaquin Rojas (Movistar), który zaliczył też upadek podczas 1. etapu.
Podczas, gdy zawodnicy zbliżali się do górek, które jak niektórzy przewidywali wcześniej, okazały się niełatwe do pokonania odpadli: Hutarovich (FDJ-Bigmat), zmagający się z problemami żołądkowymi Marcel Kittel (Argos-Shimano) i Brice Feillu (Saur-Sojasun).
Problemy z utrzymaniem się w czołówce miała też ekipa Garmin z Ryderem Hesjedalem, a także niespodziewanie Sky z Markiem Cavendishem. Musieli oni starać się, aby dojść peleton. Podobnie końcówka wyścigu układała się dla Philippe`a Gilberta (BMC). Końcówka w ogóle obfitowała w problemy poszczególnych zawodników, którzy zmagali się z licznymi defektami. Taki zaliczył też Samuel Sanchez (Euskaltel), który miał jakiś problem z przerzutką i nie mógł się doprosić wozu technicznego, by naprawić usterkę. Jednak z pomocą kolegów z drużyny doszedł peleton.
Warto zwrócić uwagę na mocną pracę w czubie peletonu ekipy Sylwestra Szmyda, gdzie także on sam odbył sporą pracę narzucając tempo. Zresztą kolarze Liquigasu byli widoczni w czołówce podczas jazdy. Widać było, że mają obraną taktykę, najprawdopodobniej ułożoną pod Vincenzo Nibalego. Niewiele ponad 6km przed metą na czele peletonu pojawił się Ivan Basso, który wygrał przedostatnią górską premię na tym etapie 3. kategorii.
5,4km przed metą zaatakował Sylvain Chavanel (Omega Pharma). Na 2,5km przed końcem uzyskał 12 sekund przewagi, jednak zrezygnował kilometr przed metą. Już na ostatnich metrach miała miejsce kolejna kraksa, w której uczestniczył Oscar Freire z Katushy.
Etap pod znakiem kraks, nerwów i defektów. Najlepiej wytrzymał to Peter Sagan, który znakomicie finiszował z peletonu i przechytrzył m.in. Cancellarę, który za późno zabrał się za finiszowanie.
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Fabian Cancellara. Zaś z czołówki wypadł Philippe Gilbert i Menchov.
Wyniki 3 etapu Tour de France:
1 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 4:42:58 | |
2 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:01 | |
3 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
4 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | ||
5 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
6 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | ||
7 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | ||
8 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
9 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
10 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
11 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp | ||
12 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
13 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
14 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | ||
15 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
16 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
17 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
18 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
19 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | ||
20 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
21 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
22 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | ||
23 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | ||
24 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
25 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | ||
26 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
27 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
28 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
29 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
30 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | ||
31 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
32 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | ||
33 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
34 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
35 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
36 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
37 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
38 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
39 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
40 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | ||
41 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
42 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
43 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
44 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
45 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
46 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
47 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
48 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:47 | |
49 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | ||
50 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:00:01 | |
51 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
52 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
53 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
54 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | ||
55 | Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun | ||
56 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | ||
57 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
58 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
59 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | ||
60 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
61 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:58 | |
62 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:01 | |
63 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:01:01 | |
64 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:01:15 | |
65 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:00:01 | |
66 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
67 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:01:18 | |
68 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:01:31 | |
69 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
70 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:01:33 | |
71 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:00:01 | |
72 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:33 | |
73 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | 0:00:01 | |
74 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:02:02 | |
75 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | 0:02:08 | |
76 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
77 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
78 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
79 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
80 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | ||
81 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
82 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | ||
83 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:17 | |
84 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:02:18 | |
85 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:02:32 | |
86 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:02:40 | |
87 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:02:44 | |
88 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:03:26 | |
89 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:03:32 | |
90 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:33 | |
91 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:03:38 | |
92 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:03:54 | |
93 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
94 | Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
95 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
96 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | ||
97 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
98 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
99 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
100 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | ||
101 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | ||
102 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:04:01 | |
103 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:01 | |
104 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:04:10 | |
105 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp | 0:05:05 | |
106 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:05:27 | |
107 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
108 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
109 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | ||
110 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:06:42 | |
111 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:07:03 | |
112 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
113 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
114 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
115 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:07:17 | |
116 | Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun | 0:07:19 | |
117 | Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun | ||
118 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
119 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:27 | |
120 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | ||
121 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
122 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | ||
123 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
124 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
125 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | ||
126 | Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD | ||
127 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
128 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | ||
129 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | ||
130 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
131 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | ||
132 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | ||
133 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | ||
134 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
135 | Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD | ||
136 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | ||
137 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
138 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
139 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | ||
140 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
141 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD | ||
142 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
143 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | ||
144 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | ||
145 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | ||
146 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
147 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
148 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
149 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | ||
150 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
151 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
152 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
153 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
154 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
155 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
156 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
157 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | ||
158 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
159 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
160 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
161 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | ||
162 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | ||
163 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | ||
164 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | ||
165 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
166 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | ||
167 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:07:42 | |
168 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:07:46 | |
169 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | 0:07:52 | |
170 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:07:54 | |
171 | David Millar (GBr) Garmin – Sharp | 0:08:02 | |
172 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | 0:09:00 | |
173 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Sharp | ||
174 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | ||
175 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | 0:09:11 | |
176 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:09:30 | |
177 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:37 | |
178 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
179 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp | ||
180 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | ||
181 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
182 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
183 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
184 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
185 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
186 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
187 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | ||
188 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun | ||
189 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:16:26 | |
190 | Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD | ||
191 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
192 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 0:16:29 | |
193 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | ||
194 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | ||
195 | Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano | ||
196 | Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun | ||
DNF | Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling | ||
DNF | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team |
Klasyfikacja generalna po 3 etapie:
1 | Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan | 14:45:30 | |
2 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 0:00:07 | |
3 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep | ||
4 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:00:10 | |
5 | Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling | 0:00:11 | |
6 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | 0:00:13 | |
7 | Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team | 0:00:17 | |
8 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:18 | |
9 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp | ||
10 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:00:19 | |
11 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:21 | |
12 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:00:22 | |
13 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
14 | Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
15 | Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale | 0:00:23 | |
16 | Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale | ||
17 | Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
18 | Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan | 0:00:24 | |
19 | Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
20 | Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale | 0:00:25 | |
21 | Michael Rogers (Aus) Sky Procycling | ||
22 | Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:26 | |
23 | Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:28 | |
24 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:29 | |
25 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
26 | Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team | 0:00:35 | |
27 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
28 | Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:00:37 | |
29 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
30 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | 0:00:38 | |
31 | Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team | ||
32 | Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:00:40 | |
33 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | 0:00:42 | |
34 | Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team | ||
35 | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:00:43 | |
36 | Pierre Rolland (Fra) Team Europcar | 0:00:45 | |
37 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep | ||
38 | Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:47 | |
39 | Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun | 0:00:48 | |
40 | Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:53 | |
41 | Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
42 | Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:54 | |
43 | Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team | 0:00:57 | |
44 | Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | 0:01:00 | |
45 | Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:01 | |
46 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:24 | |
47 | Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan | 0:01:29 | |
48 | Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:30 | |
49 | Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan | 0:01:38 | |
50 | Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team | 0:01:41 | |
51 | Christopher Froome (GBr) Sky Procycling | ||
52 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team | 0:01:42 | |
53 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:55 | |
54 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 0:02:03 | |
55 | Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:02:09 | |
56 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:22 | |
57 | George Hincapie (USA) BMC Racing Team | 0:02:27 | |
58 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp | 0:02:29 | |
59 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:02:40 | |
60 | Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:02:46 | |
61 | Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:52 | |
62 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:02:54 | |
63 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:02:59 | |
64 | Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:03:08 | |
65 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | 0:03:17 | |
66 | Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:18 | |
67 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:03:34 | |
68 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep | 0:03:44 | |
69 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat | ||
70 | Michael Schär (Swi) BMC Racing Team | 0:03:50 | |
71 | Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team | 0:04:01 | |
72 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:04:03 | |
73 | Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun | 0:04:04 | |
74 | André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team | ||
75 | Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:04:10 | |
76 | Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team | 0:04:14 | |
77 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:04:15 | |
78 | Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:04:18 | |
79 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | 0:04:21 | |
80 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:04:30 | |
81 | Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano | 0:04:47 | |
82 | Yury Trofimov (Rus) Katusha Team | 0:04:58 | |
83 | Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team | 0:04:59 | |
84 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:05:12 | |
85 | Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:05:16 | |
86 | Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team | 0:05:24 | |
87 | Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp | 0:05:28 | |
88 | Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat | 0:06:00 | |
89 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:06:20 | |
90 | Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale | 0:06:22 | |
91 | Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:06:23 | |
92 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:06:29 | |
93 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | 0:06:30 | |
94 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | 0:06:32 | |
95 | Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan | 0:06:43 | |
96 | Luca Paolini (Ita) Katusha Team | 0:06:54 | |
97 | Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD | 0:07:02 | |
98 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
99 | Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
100 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | 0:07:05 | |
101 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | 0:07:12 | |
102 | Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano | 0:07:29 | |
103 | Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team | 0:07:46 | |
104 | Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team | 0:07:58 | |
105 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | 0:08:03 | |
106 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
107 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
108 | Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat | 0:08:04 | |
109 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:08:12 | |
110 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:08:19 | |
111 | Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:08:28 | |
112 | Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:32 | |
113 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | 0:08:34 | |
114 | Cyril Gautier (Fra) Team Europcar | 0:08:35 | |
115 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:08:36 | |
116 | Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team | ||
117 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:08:46 | |
118 | Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD | 0:08:47 | |
119 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
120 | Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team | 0:08:48 | |
121 | Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD | 0:08:49 | |
122 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 0:08:56 | |
123 | Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
124 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | 0:08:59 | |
125 | Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale | 0:09:13 | |
126 | Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp | 0:09:41 | |
127 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:09:42 | |
128 | Christophe Kern (Fra) Team Europcar | 0:09:47 | |
129 | Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun | 0:09:50 | |
130 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 0:09:56 | |
131 | Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:09:57 | |
132 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | 0:10:03 | |
133 | Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:10 | |
134 | Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:10:16 | |
135 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | 0:10:17 | |
136 | Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | ||
137 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat | 0:10:22 | |
138 | Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:25 | |
139 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:10:30 | |
140 | David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:10:32 | |
141 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:10:36 | |
142 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat | 0:10:43 | |
143 | Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD | 0:10:45 | |
144 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep | 0:10:53 | |
145 | Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:10:57 | |
146 | Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:11:05 | |
147 | Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
148 | Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun | 0:11:07 | |
149 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat | 0:11:09 | |
150 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:11:33 | |
151 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne | 0:11:38 | |
152 | Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team | 0:11:43 | |
153 | Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team | 0:11:45 | |
154 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun | 0:11:50 | |
155 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:11:51 | |
156 | Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
157 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | 0:11:59 | |
158 | Yohann Gene (Fra) Team Europcar | 0:12:11 | |
159 | David Millar (GBr) Garmin – Sharp | ||
160 | Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team | 0:12:14 | |
161 | Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne | ||
162 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | 0:12:21 | |
163 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD | 0:12:32 | |
164 | Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun | 0:12:45 | |
165 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp | 0:12:52 | |
166 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:12:54 | |
167 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | 0:12:55 | |
168 | Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team | 0:12:59 | |
169 | Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team | 0:13:00 | |
170 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Sharp | 0:13:04 | |
171 | Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp | 0:13:13 | |
172 | David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp | 0:13:26 | |
173 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank | 0:13:43 | |
174 | Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD | 0:13:56 | |
175 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun | 0:14:33 | |
176 | Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep | 0:14:48 | |
177 | Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano | 0:14:51 | |
178 | Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun | 0:15:03 | |
179 | Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:15:11 | |
180 | Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano | 0:15:21 | |
181 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep | ||
182 | Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat | 0:15:56 | |
183 | Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale | 0:15:57 | |
184 | Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:16:48 | |
185 | Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano | 0:16:51 | |
186 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:17:02 | |
187 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:18:03 | |
188 | Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD | 0:18:26 | |
189 | Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano | 0:19:10 | |
190 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:19:30 | |
191 | Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:19:38 | |
192 | Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano | 0:19:41 | |
193 | Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano | 0:22:53 | |
194 | Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:23:11 | |
195 | Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano | 0:27:45 | |
196 | Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun | 0:30:05 |
Marta Wiśniewska