Zapraszamy na kolejne wyniki z mistrzostw innych krajów elity mężczyzn, ale także wybrane wyniki wyścigów kobiet. Przedstawiamy rezultaty zarówno czasówek, jak i starty wspólne.

 Słowacja

Zwycięzcą czasówki okazał się reprezentujący zespół Omega Pharma – QuickStep Peter Velits. Wyprzedził on o 14 sekund swojego brata bliźniaka Martina, który również reprezentuje te samą ekipę. Na trzecim miejscu wyścig ukończył Matej Jurco z zespołu Whirlpool – Author, który na mecie zameldował się z potężną, blisko 2 minutową startą do zwycięzcy.

Czechy

U naszych drugich, południowych sąsiadów rywalizacja natomiast była bardziej zacięta. Zwyciężył Jan Barta z Team NetApp. Klubowy kolega Bartosza Huzarskiego pokonał o 26 sekund Zdenka Stybara z Omega Pharma – QuickStep. Na najniższym stopniu podium stanął jego kolega z drużyny Frantisek Rabon, który do zwycięzcy stracił 33 sekundy.

Niemcy

U naszego zachodniego sąsiada rywalizacja przebiegła bez niespodzianek. Zwyciężył z dużą przewagą Mistrz Świata – Tony Martin (Omega Pharma – QuickStep. Dla Martina jest to drugi tytuł mistrza kraju. Pokonał on o prawie półtorej minuty, kolejnego z zawodników belgijskiego teamu – Berta Grabscha, Trzeci był Lars Teutenberg  (FC Lexxi Speedbike).

Luksemburg

Pod nieobecność braci Schleck, szansę na medale mieli inni kolarze, dla których do tej pory szczytem marzeń mogło być 3 miejsce w mistrzostwach. Triumfatorem okazał się Bob Jungels z zespołu Leopard – Trek Continental Team. Pokonał on o minutę Bena Gastauera (Ag2r-La Mondiale), a na trzecim miejscu znalazł się Ralph Diseviscourt, który do zwycięzcy stracił 1:47.

Estonia

W Estonii rywalizacja w jeździe na czas przebiegła w sposób w jaki można było się spodziewać. Na czele znalazł się Rein Taaramae z ekipy Cofidis. Tanel Kangert (Astana) zdobył srebrny medal, a brąz powędrował do Rene Mandli`ego z ekipy Endura Racineg.

W wyścigu ze startu wspólnego triumfował srebrny medalista z jazdy na czas, Tanel Kangert z Astany. Wyprzedził on po solowej akcji dwójkę kolarzy, młodziutkiego amatora ścigającego się na co dzień we Francji –  Gerta Joeaara, oraz złotego medalistę z czasówki Reina Taaramae.

Włochy

Włoski czempionat rozgrywany jest na górzystych trasach w regionie Trentino. W wyścigu ze startu wspólnego triumfował Franco Pellizotti  (Androni Giocattolli). Doświadczony kolarz powrócił właśnie do ścigania po aferze dopingowej i pokazał niedowiarkom, że potrafi walczyć o najwyższe laury. Na drugim miejscu wyścig ukończył Danilo Di Luca z zespołu Acqua & Sapone. Na trzecim stopniu podium znalazł się młody Moreno Moser  (Liqugas – Cannondale).

Francja

Wśród kobiet w samotnej walce z czasem najlepsza okazała się Pauline Fernand Prevost z zespołu Stichting Rabo. Wyprzedziła ona o 17 sekund Audrey Cordon (Vienne Futuroscope). Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Edwige Pitel (Rhone Alpes), która do zwyciężczyni straciła 41 sekund. Warte podkreślenia jest dobre, piąte miejsce Jeannie Longo.

Niemcy

Triumfatorką mistrzostw Niemiec w jeździe na czas okazała się Judith Arndt z zespołu Orica – GreenEdge. Pokonała ona o 46 sekund Trixi Worrack z Specialized Lululemon. Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Ina – Yoko Teutenberg również  Specialized Lululemon.

 

Foto: bettiniphoto.net

Wojtek