Francisco Ventoso (Movistar) uniknął kraksy w końcówce i zdołał sięgnąć po triumf na 9. etapie Giro d`Italia. Hiszpan pokonał Fabio Felline (Androni-Giocattolli) oraz Giacomo Nizzolo (RadioShack-Nissan). Liderem pozostał Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda), który dziś był siódmy.

9. etap Giro d`Italia to łatwiejszy odcinek pomiędzy miejscowościami San Giorgio del Sannio a Frosinone. Łączy dystans, który muszą pokonać kolarze dziewiątego dnia rywalizacji w Wyścigu Dookoła Włoch to 166 kilometrów w płaskim terenie, choć w końcówce pojawiły się niewielkie hopki.

Kilkanaście kilometrów po starcie, do przodu ruszyła trójka w składzie:  Pierre Cazaux (Euskaltel-Euskadi), Brian Bulgac (Lotto-Belisol) i Martijn Keizer (Vacansoleil-DCM). Trio maksymalnie wypracowało nieco ponad 4 minuty przewagi, więc było wiadome, że dzisiejsza ucieczka nie ma szans na dojechanie do mety przed zasadniczą grupą.

Najdłużej na czele utrzymał się Holender, którego schwytano około 15 kilometrów przed końcem. Chwilę później na trasie rozpoczęły się pagórki. Największy z nich zaczynał się mniej więcej 6 kilometrów przed kreską i liczył nieco ponad kilometr. To właśnie tam doszło do akcji zaczepnych, które inicjował wicelider – Joquim Rodriguez (Katusha). Niestety skoki “Purito” nic nie dały i wkrótce wrócił do peletonu, podobnie jak następni harcownicy.

Wydawało się więc, że o końcowy triumf znów będą walczyć Mark Cavendish (Sky Team) oraz Matthew Harley Goss (GreenEdge), jednak na ostatnim zakręcie około 300 m przed końcem Australijczycy popełnili błąd i spowodowali kraksę w której uczestniczył również m.in mistrz świata oraz Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM). Mistrz polski niestety ma 11 szwów na ciele…

W całym zamieszaniu odnalazł się młody Giacomo Nizzolo, który najlepiej wziął zakręt i szybko wyszedł na prowadzenie. Niestety młodemu sprinterowi zabrakło sił i wkrótce wyprzedził go Francisco Ventoso, który wygrał dzisiejszy etap. Drugi był Fabio Felline.

Najlepszy z Polaków – Bartosz Huzarski (NetApp) finiszował na 27 miejscu.

Wyniki:

1 VENTOSO ALBERDI Francisco J. MOV 3:39 20″
2 FELLINE Fabio AND 0:00 12″
3 NIZZOLO Giacomo RNT 0:00 8″
4 CARUSO Damiano LIQ 0:00
5 SCHORN Daniel APP 0:00
6 KRISTOFF Alexander KAT 0:00
7 HESJEDAL Ryder GRM 0:00
8 BRANDLE Matthias APP 0:00
9 BELLETTI Manuel ALM 0:00
10 IMPEY Daryl OGE 0:00
11 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 3:39:15 0:00
12 VISCONTI Giovanni ITA MOV 3:39:15 0:00
13 CATALDO Dario ITA OPQ 3:39:15 0:00
14 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 3:39:15 0:00
15 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 3:39:15 0:00
16 GASPAROTTO Enrico ITA AST 3:39:15 0:00
17 DE GREEF Francis BEL LTB 3:39:15 0:00
18 LAGUTIN Sergey UZB VCD 3:39:15 0:00
19 AGNOLI Valerio ITA LIQ 3:39:15 0:00
20 TIRALONGO Paolo ITA AST 3:39:15 0:00
21 SELVAGGI Mirko ITA VCD 3:39:15 0:00
22 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 3:39:15 0:00
23 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 3:39:15 0:00
24 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 3:39:15 0:00
25 GADRET John FRA ALM 3:39:15 0:00
26 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 3:39:15 0:00
27 HUZARSKI Bartosz POL APP 3:39:15 0:00 
28 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 3:39:15 0:00
29 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 3:39:15 0:00
30 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 3:39:15 0:00
31 DUPONT Hubert FRA ALM 3:39:15 0:00
32 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT 3:39:15 0:00
33 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 3:39:15 0:00
34 SCARPONI Michele ITA LAM 3:39:15 0:00
35 CUNEGO Damiano ITA LAM 3:39:15 0:00
36 DENIFL Stefan AUT VCD 3:39:15 0:00
37 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 3:39:15 0:00
38 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 3:39:15 0:00
39 ROHREGGER Thomas AUT RNT 3:39:15 0:00
40 BASSO Ivan ITA LIQ 3:39:15 0:00
41 CAPECCHI Eros ITA LIQ 3:39:15 0:00
42 ULISSI Diego ITA LAM 3:39:15 0:00
43 DE CLERCQ Bart BEL LTB 3:39:15 0:00
44 GARATE Juan Manuel ESP RAB 3:39:15 0:00
45 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 3:39:15 0:00
46 GATTO Oscar ITA FAR 3:39:15 0:00
47 DE GENDT Thomas BEL VCD 3:39:15 0:00 2″
48 PINOTTI Marco ITA BMC 3:39:15 0:00
49 CLEMENT Stef NED RAB 3:39:15 0:00
50 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 3:39:15 0:00
51 TXURRUKA Amets ESP EUS 3:39:15 0:00
52 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 3:39:15 0:00
53 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 3:39:15 0:00
54 VERMOTE Julien BEL OPQ 3:39:15 0:00
55 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 3:39:15 0:00
56 VELITS Martin SVK OPQ 3:39:15 0:00
57 STANNARD Ian GBR SKY 3:39:15 0:00
58 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 3:39:15 0:00
59 BALLAN Alessandro ITA BMC 3:39:15 0:00
60 KREUZIGER Roman CZE AST 3:39:15 0:00
61 KANGERT Tanel EST AST 3:39:15 0:00
62 ZAUGG Oliver SUI RNT 3:39:15 0:00
63 SZMYD Sylvester POL LIQ 3:39:15 0:00 
64 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 3:39:15 0:00
65 VANDEVELDE Christian USA GRM 3:39:15 0:00
66 TSCHOPP Johann SUI BMC 3:39:15 0:00
67 SCHLECK Frank LUX RNT 3:39:15 0:00
68 DEMARE Arnaud FRA FDJ 3:39:15 0:00
69 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 3:39:15 0:00
70 ZEITS Andrey KAZ AST 3:39:15 0:00
71 CASAR Sandy FRA FDJ 3:39:15 0:00
72 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 3:39:15 0:00
73 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 3:39:15 0:00
74 PAUWELS Serge BEL OPQ 3:39:15 0:00
75 URAN URAN Rigoberto COL SKY 3:39:15 0:00
76 GASTAUER Ben LUX ALM 3:39:15 0:00
77 BAK Lars Ytting DEN LTB 3:39:15 0:00
78 MALORI Adriano ITA LAM 3:39:15 0:00
79 GOLAS Michal POL OPQ 3:39:15 0:00 
80 RENSHAW Mark AUS RAB 3:39:15 0:00
81 STETINA Peter USA GRM 3:39:15 0:00
82 CHICCHI Francesco ITA OPQ 3:39:15 0:00
83 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 3:39:15 0:00
84 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 3:39:15 0:00
85 ROBERTS Luke AUS SAX 3:39:15 0:00
86 SALERNO Cristiano ITA LIQ 3:39:15 0:00
87 SABATINI Fabio ITA LIQ 3:39:15 0:00
88 CAVENDISH Mark GBR SKY 3:39:15 0:00 4″
89 PETROV Evgeni RUS AST 3:39:15 0:00
90 OLIVEIRA Nelson POR RNT 3:39:15 0:00
91 PERGET Mathieu FRA ALM 3:39:15 0:00
92 BRUTT Pavel RUS KAT 3:39:15 0:00
93 GUSTOV Volodymir UKR SAX 3:39:15 0:00
94 WYSS Danilo SUI BMC 3:39:15 0:00
95 CARRARA Matteo ITA VCD 3:39:15 0:00
96 POZZOVIVO Domenico ITA COG 3:39:15 0:00
97 VAITKUS Tomas LTU OGE 3:39:56 0:41
98 FRANK Mathias SUI BMC 3:39:57 0:42
99 MOUREY Francis FRA FDJ 3:39:59 0:44
100 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 3:39:59 0:44
101 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 3:39:59 0:44
102 FAVILLI Elia ITA FAR 3:39:59 0:44
103 HANSEN Adam AUS LTB 3:39:59 0:44
104 BAKELANTS Jan BEL RNT 3:40:02 0:47
105 DELAGE Mickael FRA FDJ 3:40:05 0:50
106 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 3:40:07 0:52
107 THOMAS Geraint GBR SKY 3:40:08 0:53
108 KENNAUGH Peter GBR SKY 3:40:08 0:53
109 SAMOILAU Branislau BLR MOV 3:40:14 0:59
110 BERARD Julien FRA ALM 3:40:17 1:02
111 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 3:40:18 1:03 
112 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 3:40:34 1:19
113 PIRAZZI Stefano ITA COG 3:40:39 1:24
114 POZZATO Filippo ITA FAR 3:41:05 1:50
115 SMUKULIS Gatis LAT KAT 3:41:16 2:01
116 SELLA Emanuele ITA AND 3:41:20 2:05
117 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 3:41:20 2:05
118 FAILLI Francesco ITA FAR 3:41:23 2:08
119 PONZI Simone ITA AST 3:41:26 2:11
120 COLBRELLI Sonny ITA COG 3:41:27 2:12
121 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 3:41:27 2:12
122 RABOTTINI Matteo ITA FAR 3:41:27 2:12
123 MAES Nikolas BEL OPQ 3:41:27 2:12
124 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 3:41:30 2:15
125 BARTA Jan CZE APP 3:41:30 2:15
126 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 3:41:30 2:15
127 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 3:41:30 2:15
128 GAZVODA Gregor SLO ALM 3:41:30 2:15
129 BANDIERA Marco ITA OPQ 3:41:30 2:15
130 HERMANS Ben BEL RNT 3:41:30 2:15
131 TOSATTO Matteo ITA SAX 3:41:34 2:19
132 DIETZIKER Andreas SUI APP 3:41:34 2:19
133 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 3:41:34 2:19
134 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 3:41:34 2:19
135 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 3:41:34 2:19
136 LUND Anders DEN SAX 3:41:34 2:19
137 BATTAGLIN Enrico ITA COG 3:41:48 2:33
138 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 3:41:49 2:34
139 TUFT Svein CAN OGE 3:41:49 2:34
140 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 3:41:53 2:38 
141 LANCASTER Brett AUS OGE 3:41:54 2:39
142 HUNTER Robert RSA GRM 3:41:55 2:40
143 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 3:41:55 2:40
144 GOSS Matthew Harley AUS OGE 3:41:55 2:40
145 BAUER Jack NZL GRM 3:41:55 2:40
146 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 3:41:58 2:43
147 SERGENT Jesse NZL RNT 3:41:58 2:43
148 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 3:41:58 2:43
149 LOCATELLI Stefano ITA COG 3:42:01 2:46
150 MAZZANTI Luca ITA FAR 3:42:08 2:53
151 BENEDETTI Cesare ITA APP 3:42:17 3:02
152 KAISEN Olivier BEL LTB 3:42:17 3:02
153 VANENDERT Dennis BEL LTB 3:42:17 3:02
154 RASMUSSEN Alex DEN GRM 3:42:17 3:02
155 BILLE Gaetan BEL LTB 3:42:17 3:02
156 BOARO Manuele ITA SAX 3:42:17 3:02
157 EISEL Bernhard AUT SKY 3:42:17 3:02
158 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 3:42:17 3:02
159 RIGHI Daniele ITA LAM 3:42:17 3:02
160 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 3:42:17 3:02
161 PAGANI Angelo ITA COG 3:42:43 3:28
162 MODOLO Sacha ITA COG 3:42:43 3:28
163 GUARDINI Andrea ITA FAR 3:43:26 4:11
164 BALLONI Alfredo ITA FAR 3:43:26 4:11
165 RASCH Gabriel NOR FDJ 3:44:06 4:51
166 ROLLIN Dominique CAN FDJ 3:44:06 4:51
167 ROSSELER Sebastien BEL GRM 3:44:06 4:51
168 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 3:44:06 4:51
169 LEEZER Thomas NED RAB 3:44:12 4:57
170 COLEDAN Marco ITA COG 3:44:29 5:14
171 BONNET William FRA FDJ 3:44:30 5:15
172 BONO Matteo ITA LAM 3:44:42 5:27
173 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 3:44:42 5:27 
174 BODNAR Maciej POL LIQ 3:44:42 5:27 
175 BOS Theo NED RAB 3:44:42 5:27
176 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 3:44:42 5:27
177 CABEDO Victor ESP EUS 3:44:42 5:27
178 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 3:44:42 5:27
179 SCHILLINGER Andreas GER APP 3:44:42 5:27
180 SEUBERT Timon GER APP 3:44:42 5:27
181 FERRARI Roberto ITA AND 3:44:42 5:27
182 MEIER Christian CAN OGE 3:45:35 6:20
183 PHINNEY Taylor USA BMC 3:45:35 6:20
184 BOBRIDGE Jack AUS OGE 3:45:35 6:20
185 BROWN Graeme AUS RAB 3:45:35 6:20
186 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 3:45:35 6:20
187 HUNT Jeremy GBR SKY 3:45:35 6:20
188 CAZAUX Pierre FRA EUS 3:45:35 6:20
189 DE MARCHI Alessandro ITA AND 3:45:35 6:20
190 KEIZER Martijn NED VCD 3:47:15 8:00 6″
191 BULGAC Brian NED LTB 3:47:15 8:00

General:
1 Ryder HESJEDAL GRM 36:02:40
2 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER KAT 9
3 Paolo TIRALONGO AST 15
4 Roman KREUZIGER AST 35
5 Benat INTXAUSTI ELORRIAGA MOV 35
6 Ivan BASSO LIQ 40
7 Damiano CARUSO LIQ 45
8 Dario CATALDO OPQ 46
9 Frank SCHLECK RNT 48
10 Eros CAPECCHI LIQ 52
11 URAN URAN Rigoberto COL SKY 36:03:33 0:53
12 SCARPONI Michele ITA LAM 36:03:34 0:54
13 POZZOVIVO Domenico ITA COG 36:03:35 0:55
14 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 36:03:50 1:10
15 CUNEGO Damiano ITA LAM 36:03:54 1:14
16 SZMYD Sylvester POL LIQ 36:03:56 1:16
17 VANDEVELDE Christian USA GRM 36:03:58 1:18
18 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 36:04:00 1:20
19 STETINA Peter USA GRM 36:04:03 1:23
20 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 36:04:03 1:23
21 TSCHOPP Johann SUI BMC 36:04:08 1:28
22 DE GENDT Thomas BEL VCD 36:04:08 1:28
23 PINOTTI Marco ITA BMC 36:04:23 1:43
24 GARATE Juan Manuel ESP RAB 36:04:24 1:44
25 HUZARSKI Bartosz POL APP 36:04:27 1:47
26 PAUWELS Serge BEL OPQ 36:04:34 1:54
27 VISCONTI Giovanni ITA MOV 36:04:41 2:01
28 BAKELANTS Jan BEL RNT 36:04:43 2:03
29 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 36:04:55 2:15
30 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 36:05:04 2:24
31 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 36:05:06 2:26
32 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 36:05:06 2:26
33 GADRET John FRA ALM 36:05:18 2:38
34 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 36:05:19 2:39
35 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 36:05:21 2:41
36 ZAUGG Oliver SUI RNT 36:05:22 2:42
37 CASAR Sandy FRA FDJ 36:05:30 2:50
38 DE CLERCQ Bart BEL LTB 36:05:32 2:52
39 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 36:05:32 2:52
40 DE GREEF Francis BEL LTB 36:05:57 3:17
41 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 36:05:58 3:18
42 ULISSI Diego ITA LAM 36:06:03 3:23
43 GUSTOV Volodymir UKR SAX 36:06:07 3:27
44 LAGUTIN Sergey UZB VCD 36:06:19 3:39
45 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 36:06:24 3:44
46 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 36:06:35 3:55
47 DUPONT Hubert FRA ALM 36:06:50 4:10
48 SAMOILAU Branislau BLR MOV 36:07:03 4:23
49 ROHREGGER Thomas AUT RNT 36:07:24 4:44
50 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 36:07:34 4:54
51 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 36:08:23 5:43
52 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 36:08:24 5:44
53 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 36:09:15 6:35
54 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 36:09:15 6:35
55 SELLA Emanuele ITA AND 36:10:26 7:46
56 BARTA Jan CZE APP 36:11:10 8:30
57 KANGERT Tanel EST AST 36:11:40 9:00
58 OLIVEIRA Nelson POR RNT 36:12:42 10:02
59 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 36:13:09 10:29
60 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 36:15:11 12:31
61 GASPAROTTO Enrico ITA AST 36:16:39 13:59
62 MOUREY Francis FRA FDJ 36:17:44 15:04
63 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 36:19:38 16:58
64 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 36:20:38 17:58
65 WYSS Danilo SUI BMC 36:20:45 18:05
66 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 36:21:06 18:26
67 RABOTTINI Matteo ITA FAR 36:21:32 18:52
68 HANSEN Adam AUS LTB 36:21:45 19:05
69 FELLINE Fabio ITA AND 36:21:50 19:10
70 AGNOLI Valerio ITA LIQ 36:22:20 19:40
71 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 36:23:03 20:23
72 GOLAS Michal POL OPQ 36:23:11 20:31
73 VERMOTE Julien BEL OPQ 36:23:45 21:05
74 PIRAZZI Stefano ITA COG 36:24:46 22:06
75 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 36:24:52 22:12
76 TOSATTO Matteo ITA SAX 36:25:15 22:35
77 SABATINI Fabio ITA LIQ 36:25:42 23:02
78 BATTAGLIN Enrico ITA COG 36:26:01 23:21
79 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 36:26:37 23:57
80 MALORI Adriano ITA LAM 36:27:58 25:18
81 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 36:28:45 26:05
82 BRUTT Pavel RUS KAT 36:28:47 26:07
83 POZZATO Filippo ITA FAR 36:29:13 26:33
84 GASTAUER Ben LUX ALM 36:29:14 26:34
85 PERGET Mathieu FRA ALM 36:29:24 26:44
86 BERARD Julien FRA ALM 36:30:29 27:49
87 CLEMENT Stef NED RAB 36:30:43 28:03
88 PONZI Simone ITA AST 36:31:25 28:45
89 FRANK Mathias SUI BMC 36:31:42 29:02
90 DIETZIKER Andreas SUI APP 36:31:51 29:11
91 FAILLI Francesco ITA FAR 36:32:04 29:24
92 VELITS Martin SVK OPQ 36:32:49 30:09
93 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 36:34:05 31:25
94 BALLAN Alessandro ITA BMC 36:34:49 32:09
95 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 36:35:31 32:51
96 ROBERTS Luke AUS SAX 36:36:02 33:22
97 IMPEY Daryl RSA OGE 36:36:17 33:37
98 LUND Anders DEN SAX 36:36:20 33:40
99 PETROV Evgeni RUS AST 36:36:40 34:00
100 SMUKULIS Gatis LAT KAT 36:36:45 34:05
101 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 36:37:00 34:20
102 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 36:37:47 35:07
103 BRANDLE Matthias AUT APP 36:37:56 35:16
104 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 36:38:05 35:25
105 COLBRELLI Sonny ITA COG 36:38:21 35:41
106 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 36:38:41 36:01
107 DENIFL Stefan AUT VCD 36:39:51 37:11
108 BODNAR Maciej POL LIQ 36:40:01 37:21
109 BAK Lars Ytting DEN LTB 36:40:03 37:23
110 PAGANI Angelo ITA COG 36:41:57 39:17
111 CABEDO Victor ESP EUS 36:42:08 39:28
112 BENEDETTI Cesare ITA APP 36:42:21 39:41
113 TXURRUKA Amets ESP EUS 36:44:01 41:21
114 CARRARA Matteo ITA VCD 36:46:04 43:24
115 MAES Nikolas BEL OPQ 36:46:36 43:56
116 ZEITS Andrey KAZ AST 36:46:37 43:57
117 GATTO Oscar ITA FAR 36:47:26 44:46
118 THOMAS Geraint GBR SKY 36:48:57 46:17
119 VAITKUS Tomas LTU OGE 36:49:17 46:37
120 KENNAUGH Peter GBR SKY 36:49:42 47:02
121 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 36:49:51 47:11
122 HERMANS Ben BEL RNT 36:50:17 47:37
123 MAZZANTI Luca ITA FAR 36:50:22 47:42
124 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 36:50:31 47:51
125 BAUER Jack NZL GRM 36:50:53 48:13
126 RIGHI Daniele ITA LAM 36:52:19 49:39
127 BELLETTI Manuel ITA ALM 36:52:36 49:56
128 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 36:52:59 50:19
129 SELVAGGI Mirko ITA VCD 36:53:12 50:32
130 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 36:53:12 50:32
131 LOCATELLI Stefano ITA COG 36:53:59 51:19
132 SCHORN Daniel AUT APP 36:54:13 51:33
133 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 36:56:48 54:08
134 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 36:56:53 54:13
135 GAZVODA Gregor SLO ALM 36:57:22 54:42
136 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 36:57:25 54:45
137 GOSS Matthew Harley AUS OGE 36:57:56 55:16
138 BONO Matteo ITA LAM 36:58:35 55:55
139 VANENDERT Dennis BEL LTB 36:59:03 56:23
140 LANCASTER Brett AUS OGE 36:59:08 56:28
141 SERGENT Jesse NZL RNT 36:59:18 56:38
142 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 36:59:40 57:00
143 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 36:59:45 57:05
144 STANNARD Ian GBR SKY 37:00:00 57:20
145 BOARO Manuele ITA SAX 37:00:03 57:23
146 MEIER Christian CAN OGE 37:01:15 58:35
147 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 37:01:22 58:42
148 HUNTER Robert RSA GRM 37:02:05 59:25
149 MODOLO Sacha ITA COG 37:02:47 1:00:07
150 ROLLIN Dominique CAN FDJ 37:02:48 1:00:08
151 DELAGE Mickael FRA FDJ 37:04:24 1:01:44
152 DE MARCHI Alessandro ITA AND 37:04:57 1:02:17
153 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 37:05:09 1:02:29
154 KRISTOFF Alexander NOR KAT 37:07:32 1:04:52
155 BANDIERA Marco ITA OPQ 37:08:31 1:05:51
156 FAVILLI Elia ITA FAR 37:09:03 1:06:23
157 DEMARE Arnaud FRA FDJ 37:09:11 1:06:31
158 SALERNO Cristiano ITA LIQ 37:09:59 1:07:19
159 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 37:10:53 1:08:13
160 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 37:11:19 1:08:39
161 CHICCHI Francesco ITA OPQ 37:11:21 1:08:41
162 BILLE Gaetan BEL LTB 37:11:46 1:09:06
163 TUFT Svein CAN OGE 37:11:51 1:09:11
164 RENSHAW Mark AUS RAB 37:12:02 1:09:22
165 CAVENDISH Mark GBR SKY 37:12:05 1:09:25
166 RASCH Gabriel NOR FDJ 37:14:51 1:12:11
167 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 37:15:27 1:12:47
168 LEEZER Thomas NED RAB 37:15:30 1:12:50
169 KEIZER Martijn NED VCD 37:15:30 1:12:50
170 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 37:15:42 1:13:02
171 SEUBERT Timon GER APP 37:15:54 1:13:14
172 CAZAUX Pierre FRA EUS 37:17:17 1:14:37
173 KAISEN Olivier BEL LTB 37:18:14 1:15:34
174 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 37:18:24 1:15:44
175 COLEDAN Marco ITA COG 37:19:52 1:17:12
176 BALLONI Alfredo ITA FAR 37:20:20 1:17:40
177 SCHILLINGER Andreas GER APP 37:20:32 1:17:52
178 EISEL Bernhard AUT SKY 37:21:09 1:18:29
179 BULGAC Brian NED LTB 37:23:06 1:20:26
180 FERRARI Roberto ITA AND 37:23:21 1:20:41
181 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 37:24:12 1:21:32
182 BOBRIDGE Jack AUS OGE 37:24:32 1:21:52
183 BROWN Graeme AUS RAB 37:26:45 1:24:05
184 RASMUSSEN Alex DEN GRM 37:30:33 1:27:53
185 BONNET William FRA FDJ 37:31:35 1:28:55
186 ROSSELER Sebastien BEL GRM 37:33:34 1:30:54
187 PHINNEY Taylor USA BMC 37:36:31 1:33:51
188 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 37:37:04 1:34:24
189 GUARDINI Andrea ITA FAR 37:38:10 1:35:30
190 HUNT Jeremy GBR SKY 37:39:39 1:36:59
191 BOS Theo NED RAB 37:45:20 1:42:40

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej