Ludovic Turpin kończy zawodową karierę. Francuz postanowił stać się amatorem i ścigać się na Gwadelupie. Doświadczony zawodnik w przeszłości reprezentował drużyny Ag2r-La Mondiale oraz Saur-Sojasun. Teraz przechodzi do Union Sportive de Goyave.

„Jest to moja osobista decyzja”, powiedział Turpin. „Chciałem przeprowadzić się na Gwadelupę już od jakiegoś czasu. Spodobało mi się na tej wyspie, gdy pięć lat temu spędziłem tam wakacje”.

36-letni Turpin, w sumie spędził 12 pełnych sezonów w zawodowym peletonie. Aż 11 lat był związany z zespołem Vincent`a Lavenu – Ag2r La Mondiale. Swój ostatni sezon spędził w barwach pro-kontynentalnego Saur-Sojasun. Jego największym sukcesem jest wygrana etapowa w Dauphiné Libiere 2006. Francuz na etapie do Briançon, pokonał Iban`a Mayo oraz Francisco Mancebo. Wielokrotnie stawał również na podium Tour de l`Ain.

Turpin zabiera na Karaiby bogate doświadczenie, które zdobył m.in. w pięciu ukończonych wyścigach Tour de France.

Od kilku lat Gwadelupa staje się ważnym punktem na mapie kolarskiego świata. Na małej wyspie, kolarstwo jest sportem numer jeden. W tamtejszych drużynach, ściga się masa byłych francuskich kolarzy zawodowych, którzy spędzają tam swoje ostatnie sezony w karierze. Jednym z najlepszych zawodników na Gwadelupie jest Polak, Adam Pierzga.

Kolarze z Gwadelupy mają również swoją drużynę w najwyższej lidze kolarstwa amatorskiego we Francji – DN1. Niejednokrotnie na równi rywalizują w najważniejszych wyścigach amatorskich z zawodnikami z kontynentu.

Poprzedni artykułBernaudeau: „Rolland jest silniejszy od Schleck`ów”
Następny artykułKolarze BDC Team wzięli udział w piłkarskim turnieju sylwestrowym