Luis Leon Sanchez poprowadzi ekipę Rabobank,  w styczniowym Santos Tour Down Under. Hiszpan, wygrał ten wyścig w 2005 roku. Rok później był drugi. Holenderski zespół spośród wszystkich ekip ProTeam, jako pierwszy zaprezentował swój skład na australijską imprezę.

Sanchez, może liczyć na silne wsparcie Australijczyków: Graeme`a Brown`a, Michael`a Matthews`a oraz Mark`a Renshaw`a. Brown ma już na swoim koncie cztery etapy w TDU, pozostała dwójka na razie wygrała po jednym etapie.

„Skład zespołu Rabobanku jest bardzo groźny. Liderem, będzie Luis Leon Sanchez, który ma ogromne doświadczenie. Ta ekipa, powinna odgrywać główną rolę w naszym wyścigu”, powiedział organizator Mike Turtur. „Mają w składzie zawodników, którzy wygrywali tutaj etapy w ciągu ostatnich lat. To jest gwarancja, że traktują tę imprezę poważnie”.

„To fantastyczne dla nas, że w ich składzie znaleźli się Australijczycy. Graeme i Mark na pewno będą w formie i wszyscy będą na nich liczyli”, opowiada Turtur.

Matthews zadebiutował w wyścigu w ubiegłym roku. Był to również jego debiut dla Rabobanku. Wówczas 20-letni sprinter, sensacyjnie na 3. etapie pokonał Andre Greipel`a oraz Matthew Goss`a.

„Matthews poczuł smak zwycięstwa, tutaj w Adelajdzie. Jestem pewien, że znów zrobi się głodny w połowie stycznia”, kończy z uśmiechem na twarzy Turtur.

Skład Rabobanku uzupełnią: Tom Leezer, Jos Van Emden oraz Wilco Keldermann. Wyścig zostanie rozegrany w dniach 15-22 stycznia.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments