Pancerze i przewody to temat może niezbyt efektowny, ale dobre oprzyrządowanie jest niezbędne dla dobrze funkcjonującej maszyny. Gore RideOn to czoło peletonu w tej dziedzinie.

Jeszcze do końca nie ostygł ostatni produkt Gore RideOn czyli systemy przewodów przerzutkowych Ultra Light Sealed Shift Cable System, a już w styczniu na rynek trafi nowa wersja sztandarowego produktu GRO – odchudzona do 4mm nowa wersja. Rozmiar ten pozwoli lepiej dopasować pancerze do ram o wewnętrznym prowadzeniu cięgien oraz doda ekstra uroku rowerom aero oraz triathlonowym.

Materiałem bazowym jest plastikowe włókno optyczne owinięte w materiał aramidowy- waga pancerza zjeżdża do  19gr/m. Zaletą zastosowania aramidu jako materiały zewnętrznego jest lepsza elastyczność przewodu. Cięgna pokryte są warstwą materiału obniżającego tarcie oraz uodporniającego linki na korozję. Całość jest nie tylko uszczelniona od początku do końca,  co poprawia działanie przy mokrych warunkach pogodowych, ale i nasmarowana na całej długości dzięki czemu obsługa przerzutek jest praktycznie „nadsterowna” – zapożyczając terminologii motoryzacyjnej.

Charakterystyczne harmonijkowe uszczelki typu GRUB zostały lekko skrócone dla lepszej interakcji z najnowszymi produktami Shimano i SRAM. Opcje kolorystyczne na początek ograniczone będą do bieli i czerni. 4 milimetrowa wersja Ultra Light Sealed Shift Cable. System kosztować będzie około 65 USD, co z pewnością ucieszy tych, którzy nie mają na co wydawać pieniędzy…

Bartek