Anna Harkowska z zespołu Kallisto Warmia i Mazury wywalczyła w  Sosnówce tytuł Górskiej Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym elity kobiet .

Srebrny medal wywalczyła Ewelina Szybiak (Resovia Rzeszów) a na najniższym stopniu podium stanęła Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź). Mistrzynią Polski orliczek została Ewelina Szybiak a wśród juniorek tytuł wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus Kraków).

Już na pierwszej rundzie od peletonu oderwała się kilkuosobowa czołówka w składzie między innymi  z Anną Harkowską (Kallisto Warmia i Mazury), Bogumiłą Matusiak (Tramwajarz Łódź), Eweliną Szybiak (Resovia Rzeszów), Pauliną Guz (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) i  Pauliną Cywińską (ALKS Stal Grudziądz). W grupie tej jechała silna reprezentacja juniorek w tym Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus Kraków), Katarzyna Wilkos (FM Poltino Azalia Brzóza Królewska), Alicja Komoś (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).  W czołówce z niewielką stratą jechała jeszcze Karolina Garczyńska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) oraz zawodniczki grupy Tadpol Jura Częstochowa Martyna Klekot i Magdalena Plich.

Na kolejnych okrążeniach zawodniczki przeskakiwały do kolejnych grup, lecz wszystkie one liczyły się w walce o medale. Na dwie rundy przed metą z czołówki zaatakowała Anna Harkowska, w grupie pościgowej jechały wówczas trzy zawodniczki walczące o medal w elicie Ewelina Szybiak, Paulina Guz i Paulina Cywińska oraz juniorki Katarzyna Niewiadoma, Alicja Komoś i Katarzyna Wilkos, które nie zdecydowały się na pogoń. Na przedostatniej rundzie walkę o medale rozegrały juniorki, z których najlepsza okazała się Katarzyna Niewiadoma, reprezentantka Polski na ostatnich mistrzostwach Europy o kilka sekund wyprzedziła znakomicie jadącą przez cały wyścig Alicję Komoś, trzecie miejsce w tej kategorii wywalczyła Katarzyna Wilkos.

Przewagę nad rywalkami powiększała Anna Harkowska, która wyprzedzała rywalki o ponad dwie minuty i pewnie sięgnęła po tytuł Górskiej Mistrzyni Polski. Drugie miejsce zajęła bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie Ewelina Szybiak. Zawodniczka z Resovii Rzeszów wywalczyła przy okazji koszulkę mistrzyni Polski w kategorii młodzieżowej. Trzecie miejsce w elicie wywalczyła Bogumiła Matusiak z zespołu Tramwajarz Łódź, która zdobyła swój kolejny w bogatej kolekcji medal mistrzostw Polski.

W kategorii młodzieżowej obok Eweliny Szybiak na podium stanęły Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz) oraz Karolina Garczyńska (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska).

Alicja Ratajczak z zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik została Górską Mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym juniorek młodszych. Srebrny medal wywalczyła Bogumiła Dziuba (LKK Warmia Biskupiec) a na najniższym stopniu podium stanęła Łucja Pietrzak (Koźminianka Koźminek).

Już na pierwszym okrążeniu peleton mocno się porwał a w czołówce jechały Alicja Ratajczak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Kinga Sowa i Katarzyna Kozyra (FM Potino Azalia Brzóza Królewska), Karolina Wolska (LKS Górnik Wałbrzych), Bogumiła Dziuba (LKK Warmia Biskupiec) oraz Łucja Pietrzak (Koźminianka Koźminek). Kolejne rundy samotnie pokonywała Alicja Ratajczak, za plecami której trwała walka o kolejne miejsca. Ostatecznie tytuł mistrzyni Polski wywalczyła zawodniczka zespołu UKS Jedynka Limaro Kórnik. Srebrny medal zdobyła Bogumiła Dziuba a na najniższym stopniu podium stanęła Łucja Pietrzak.

Pełne wyniki kat. elita + orlik > tutaj

Pełne wyniki kat. juniorka > tutaj

Pełne wyniki kat. juniorki młodsze > tutaj

Źródło: www.kolarski.pl