Tour de Pologne 2012, może odbyć się w tym samym czasie co Tour de France. Czesław Lang, chce uniknąć pokrycia się naszego wyścigu z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

“Poprosiliśmy UCI, aby przesunęła datę na tyle, ile jest to możliwe”, powiedział. “Ze względu na relacje telewizyjne, to niemożliwe, aby wyścig odbył się w tym samym czasie co olimpiada”.

Impreza w Wielkiej Brytanii, odbędzie się w dniach 27 lipca do 12 sierpnia. Wyścig elity mężczyzn zaplanowany jest na 28 lipca, podczas gdy Tour de France potrwa od 30 czerwca do 22 lipca.

“Wyścig odbędzie się w ostatnim tygodniu Tour de France”, powiedział Lang. „Wstępna data wyścigu dookoła Polski to 15-21 lipiec”.

Dla wielu zawodników, przygotowujących się do Igrzysk, Tour de Pologne mógł by być o wiele lepszym przygotowaniem do tego startu niż Tour de France. Ponadto, Czesław Lang uważa, że Wielka Pętla może pomóc naszemu wyścigowi.

“Zespoły WorldTour mają co najmniej 25 zawodników, a więc mają zdolność do ścigania się na dwóch frontach. Tour de Pologne, będzie wielką szansą dla kolarzy, którzy zwykle mają niewielkie szanse na występ podczas Tour de France”.

Andrzej