Riccardo Ricco, który miał nadzieję na powrót do ścigania z ekipą Meridiana-Kamen, będzie musiał poczekać co najmniej do 10 września w celu uzyskania, ponownego zezwolenia na starty.

Włoski Komitet Antydopingowy (CONI), przedłużył zawieszenie zawodnika, które obowiązywało do 10 sierpnia, o kolejne 30 dni. „Chcemy chronić zdrowie zawodnika„, opowiada prezydent CONI Francesco Plotino, który zawiesił licencję Riccò na początku czerwca, a teraz powtórzył swój czyn.

CONI, nadal bada, czy „Cobra” przetaczał krew z domowej lodówki, zanim został przyjęty do szpitala w stanie krytycznym, lutego tego roku.