W trzeciej edycji Tour de Rybnik wystartowało ponad stu zawodników z Polski oraz Republiki Czeskiej.

Podczas startu wyścigu głównego w peletonie liczącym niespełna 50 zawodników oglądać mogliśmy takich kolarzy jak Marczyński Tomasz i Batek Dariusz (obaj CCC POLSAT Polkowice), a także kolarzy z takich ekip jak MTB SILESIA Rybnik, Romet Weltour Dębica, Aktio Mostostal Puławy, AGK Rybnik.

Pogoda podczas 3. TdR była wymarzona dla kolarzy. Nie było upalnie, było optymalnie wręcz do rywalizacji na tak wysokim poziomie. Przybyłych na miejsce kibiców do dopingu zagrzewali Giza Adam oraz Majcherek Tadeusz.

W wyścigu mężczyzn nie brakowało emocji, na początku najbardziej widocznym kolarzem był Tomasz Marczyński (CCC Polsat), jednak liczne ucieczki z peletonu doprowadziły do diametralnej zmiany sytuacji.

Ostatecznie zwyciężył Kamil Gradek (Kellys GKS Cartusia Kartuzy), który pokonał współtowarzyszy ucieczki Marcina Mrożka (TC Chrobry Felt Głogów) oraz Damiana Walczaka (MTB Silesia).

Bezkonkurencyjny na lotnych finiszach okazał się Tomasz Marczyński (CCC Polsat), który zdobył komplet punktów i zwyciężył w klasyfikacji najaktywniejszego PENCO.W generalce uplasował się tuż za podium.

W tegorocznej edycji wystartowała rekordowa liczba kobiet – 8 zawodniczek stanęło do rywalizacji na trasie 31,2 km.

W opinii wielu zawodników i zawodniczek imprezę można uznać za bardzo udaną. Wyścig z roku na rok prezentuje się coraz lepiej, a co za tym idzie jest to wyśmienita okazja to rywalizacji na najwyższym poziomie.
„Chciałabym powiedzieć że Tour de Rybnik to  świetna impreza, organizacyjnie dorównuje najlepszym wyścigom dla licencjonowanych kolarzy. W tym roku rywalizacja wśród kobiet była zacięta, miejsca na podium zajęły zawodniczki utytułowane z dużym doświadczeniem” – opowiada Aleksandra Oleś (Merida Gliwice).

Wśród Pań zwyciężyła Magdalena Prygies (Zagłębie Sosnowiec), która pokonała Martynę Klekot (Tadpol Kolejarz Jura Czestochowa) oraz Katarzynę Szczurek (KKCiM Smok Kraków).

Wyniki Tour de Rybnik 2010:

Klasyfikacja generalna mężczyzn > tutaj

Klasyfikacja generalna kobiet > tutaj

Kategoria elita > tutaj

Kategoria orlik > tutaj

Kategoria junior > tutaj

Klasyfikacja punktowa > tutaj

Kategoria Masters 1 > tutaj

Kategoria Masters 2 > tutaj

Kategoria Masters 3 > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments