Zwycięzca ubiegłorocznego Tour de Pologne – Alessandro Ballan stanie również na starcie 67. edycji. Włoch w tym sezonie reprezentuje barw BMC Racing Team i przyjeżdża do Polski aby odnieść zwycięstwo.

Ballan to mistrz świata z 2008 roku i właśnie w tęczowej koszulce wygrał deszczowy etap Tour de Pologne ze Strzyżowa do Krynicy Zdrój, po którym założył żółtą koszulkę lidera i nie oddał jej aż do końca wyścigu. Ten sezon nie jest najlepszy w wykonaniu Ballana, ale brązowy medal podczas mistrzostw Włoch i aktywna jazda na Tour de France mogą być zwiastunem rosnącej formy.

Główna pomoc w odniesieniu zwycięstwa powinna przyjść dla Ballana od swojego rodaka Mario Santambrogio. 25-latek ma już w nogach Giro d’Italia i Tour de France, jednak w żadnym z tych wyścigów nie udało mu się dojechać do ostatniego etapu.

Na płaskich etapach, które będą kończyły się finiszem z peletonu, powinien dawać o sobie znać młody Norweg Alexander Kristoff.

BMC na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Alessandro Ballan, Michael Schar, Danilo Wyss, Alexander Kristoff, Jackson Stewart, Florian Stalder, Mauro Santambrogio i Christopher Butler.

(Biuro Prasowe LangTeam)