Triumfator Tour de France z 2006 roku – Hiszpan Oscar Pereiro pojawi się na stracie tegorocznego, 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Kazachski zespół Astana przysłał zaktualizowaną kadrę na nasz narodowy Tour, w której znalazł się również m.in. znany polskim kibicom Australijczyk Allan Davis.

Pereiro został zwycięzcą Tour de France w sezonie 2006, kiedy z powodu zażywania niedozwolonych środków, zdyskwalifikowany został Amerykanin Floyd Landis. Pereiro był również dwukrotnie dziesiąty w „Wielkiej Pętli”.

Po raz trzeci z rzędu na stracie Tour de Pologne stanie Allan Davis. Już w 2004 roku wygrywał on etap z Ostródy do Bydgoszczy, był drugi na trasie z Piechowic do Karpacza oraz trzeci z Inowrocławia do Kalisza. Te wyniki dały mu wtedy piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Davis wygrał również etap w 2008 roku z Płocka do Olsztyna, a także triumfował w klasyfikacji punktowej. W ubiegłym roku był bliski zwycięstwa w Lublinie, gdzie uprzedził go jedynie Jacopo Guarnieri.

Astana na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Assan Bazajew, Allan Davis, Aleksander Diaczenko, Enrico Gasparotto, Maksim Gourow, Oscar Pereiro, Dimitri Fofonow i Andrej Zeits.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments