Francuz, Sylvain Chavanel reprezentujący barwy ekipy Quick Step, po zakończonej powodzeniem ucieczce, wygrał 2 etap Tour de France, zmieniając na pozycji lidera Fabiana Cancellarę.

Poniedziałkowy etap z Brukseli do Spa liczył 201 kilometrów. Po pokonaniu 20 km z peletonu odjechało ośmiu kolarzy: Sylvain Chavanel (Quick Step), Matthew Lloyd (Omega Pharma), Jürgen Roelandts (Omega Pharma), Marcus Burghardt (BMC), Jerome Pineau (Quick Step), Sebasitien Turgot (Bbox), Rein Taaramae (Cofidis) i Francesco Gavazzi (Lampre).

Gdy kolarze mijali 30 kilometr ich przewaga wynosiła 6:44. Pierwsza z sześciu premii górskich ulokowana była na 98 kilometrze. Tam różnica zmalała do 3:30. Na kolejnych podjazdach z ucieczki odpadali kolejni zawodnicy. Na czele pozostał Chavanel oraz Roelandts.

W połowie dystansu pojawiły się opady deszczu, które sprawiły że dochodziło do wielu kraks na zjazdach z kolejnych wzniesień. Peleton podzielił się na dwie części. Pierwsza grupa czekała na kolejną, co wykorzystał Chavanel atakując na ostatnim wzniesieniu Col du Rosier. Na szczycie Francuz miał 2:45 przewagi nad grupą zasadniczą.

Końcówka etapu to spokojna jazda peletonu w proteście niebezpiecznej trasy. Chavanel przekroczył linię mety prawie 4 minuty przed peletonem, dzięki czemu został nowym liderem.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments