Świeżo upieczony mistrz USA w jeździe na czas młodzieżowców, Andrew Talansky podpisał 3-letni kontrakt z ekipą ProTour, Garmin – Transitions. Młody kolarz zacznie realizować swój nowy kontrakt od 2011 roku.

Jednak za nim kolarz z Florydy zacznie ścigać się z zawodowcami, to Talansky musi dokończyć ten sezon w gronie amatorów i będzie chciał powalczyć w Tour de l’Avenir oraz mistrzostwach świata w Melbourne w Australii (28 wrzesień – 3 październik).

W ubiegłym roku Talansky ścigał się we włoskiej grupie Amore & Vita, ale nie odnosił tam większych sukcesów. W tym sezonie młody kolarz powrócił do kraju, ścigając się dla California Giant. Andrew wygrał etap na trudnej górskiej etapówce rozgrywanej we francuskich Alpach – Tour des Pays de Savoie oraz etap na Volta Tarragona, gdzie dodatkowo zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Młody Amerykanin dobrze radzi sobie w górach, co potwierdza kolejnym znakomitym rezultatem na górskiej etapówce Ronde de l’Isard gdzie zajął 3 miejsce. Talansky pochwalić może się również 6. lokatą w Tour of the Gila, gdzie startował m.in Dave Zabriskie, Tom Danielson, Lance Armstrong i Levi Leipheimer.

„Właśnie podczas Tour of the Gila rozpocząłem swoje rozmowy z ekipą Garmin za pośrednictwem dyrektora tej drużyny – Jonathana Vaughtersa który tam był tam wraz z Zabrskim oraz Danielsonem” opowiada.

W przyszłym roku, Talansky ma nadzieję rozpocząć swoją karierę w ProTour poprzez starty w wyścigach takich jak:  Liège-Bastogne-Liege, Amstel Gold Race, Tour of California, Tour de Suisse i Criterium du Dauphine Libere.