Ivan Basso (liquigas), zwycięzca tegorocznego Giro d’Italia, od czwartku wraz z kolegami z ekipy rozpoczyna zgrupowanie we włoskim San Pellegrino.

Kolarze Liquigas często wracają do tego rejonu Włoch. Zimą przygotowali się tam do sezonu 2010. Teraz rozpoczną treningi przed ich celem numer jeden, Tour de France.

Passo San Pellegrino to idealne miejsce do treningów naszych kolarzy, gdzie mogą się w doskonały sposób przygotować do wielkich ciężkich trzytygodniowych wyścigów jak Giro, Tour czy Vuelta” – powiedział Paolo Slongo, jeden z dyrektorów sportowych Liquigasu.

“Tutaj zawsze znajdujemy spokój i świetne warunki do treningów, które na dużej wysokości dają dobre rezultaty. Po wygranej w Giro, jestem przekonany że to dobry wybór” – powiedział zwycięzca Giro, Ivan Basso.

Wraz z Basso i innymi zawodnikami ekipy, na zgrupowanie po przejechaniu Dauphine Libere pojedzie Sylwester Szmyd, który jest głównym “gregario” Ivana Basso. Ponadto, Vincenzo Nibali trzeci zawodnik tegorocznego Giro, który będzie przygotowywał do Mistrzostw Włoch w Treviso, 26 czerwca.