Contador uważa, że tegoroczny Tour de France będzie znacznie trudniejszy od zeszłorocznego. W tym roku Hiszpan będzie bronił tytułu i postanowił poznać trasę kluczowych etapów w Pirenejach.

Na trasie tego treningu towarzyszyli mu także inni zawodnicy Astany, którzy prawdopodobnie pojadą razem z Contador’em we Francji, byli to: Dmitri Fofonow, Paolo Tiralongo, Benjamin Noval, Daniel Navarro, David de la Fuente, Jesus Hernandez i Oscar Pereiro.

Etapy od 14 do 17 odbędą się w Pirenejach, na jednym z nich pojawi się sławne Col de Tourmalet. Hiszpan nazywa Tourmalet „ostatnią szansą dla górali”, to właśnie podczas tej wspinaczki mogą rozstrzygnąć się losy całego wyścigu. W czasie treningu Contador spotkał także swoich rywali, m.in. braci Schleck.

Na miesiąc przed startem Wielkiej Pętli, lider Astany jest zadowolony ze swojej formy. Wkrótce rozpoczyna się Dauphine Libere w którym Hiszpan zamierza wystąpić. „Moje przygotowania przebiegają zgodnie z planem”, mówi Contador. „W Dauphine pojadę bez żadnej presji, będzie to dla mnie doskonały trening”.

Szczegóły trasy Tour de France 2010 > tutaj

Video prezentacja trasy Tour de France 2010 > tutaj

Galopente