Na rynku korb szosowych prym wiodą modele HollowTech II Shimano, UltraTorque Campagnolo i GXP SRAM-a. Nieco mniej popularny jest patent Giga X Pipe Truvativa, natomiast korby KCNC K-Type RD1 dopiero zdobywają zaufanie klientów.

Tajwański producent słynie z ultralekkich części przeznaczonych głównie do MTB takich jak hamulce, kierownice, rogi, ale także elementów zamiennych – kółeczek do przerzutek, akcesoriów do sztyc, sterów, itp. Dlatego tym ciekawsza wydaje się oferta KCNC dla szosowców – korby K-Type RD1.

Aluminiowe koronki zębatek przymocowano do pająka również aluminiowymi śrubami. Ramiona obrabiane przez CNC zostały wykonane z aluminium 7075 w technologii Double Hollow Hole Design. Czarna anoda zapewnia elegancki wygląd. W skład zestawu wchodzi zintegrowany suport o regulowanej szerokości od 68 do 70mm. Został on wykonany ze skandium 7451, co ma zapewnić niską wagę i dużą wytrzymałość. Materiałem z którego zbudowane są łożyska jest stal nierdzewna. Łożyska są wymienne i można je zamienić na wyższy, ceramiczny model.

Dostępne długości ramion: 170 mm, 172,5 mm, 175 mm

Dostępne rozmiary zębatek: Standard (53/39), Compact (50/34)

Masa zestawu: 740 gramów

Cena: około 1100 PLN

Dystrybutor: Bikestacja.pl

Foto: bikestacja.pl