Drużyna Atlas Team Siedlce istnieje od 2007 r., założona przez grupę przyjaciół, którzy często spotykali się na wspólnych treningach. Wiosną 2007 r. postanowili sformalizować swoje działania.

Nazwa drużyny wzięła się od miejsca spotkań zawodników, skąd rozpoczynali swoje treningi – Dom Handlowy Atlas. Przedział wiekowy kolarzy jest zróżnicowany, ale jak sami podkreślają, bawią się kolarstwem. Drużyna Atlasu bierze udział w różnego typu zawodach rowerowych zaczynając od zimowych zawodów MTB (maraton w Mrozach), poprzez wyścigi na orientację, a na maratonach szosowych kończąc.

Wśród ich największych sukcesów można wymienić: pierwsze miejsce w dwóch kategoriach wiekowych Wyścigu z okazji Dnia Papieskiego 2007 dla Michała Pęgowskiego (w rocz. 91-87) oraz Piotra Szczepaniaka (w rocz. 86-67); pierwsze miejsce w II Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Garwolin – jazda parami 2008 i 2009 r. (Mariusz Grzegrzółka i Michał Pęgowski); trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego po Gminie Olsztyn w 2008 r. (Mariusz Grzegrzółka); trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej Maratonów po Ziemi Częstochowskiej 2008 r. (Mariusz Grzegrzółka); trzecie miejsce podczas wyścigu Wydmy Południowego Mazowsza 2008 r. kat. M1 (Maciej Kozłowski, kat. M1);

Wśród szerokiej kadry zawodników, kilku ściga się regularnie w wyścigach kolarskich. Sezon startowy kolarze Atlas Team rozpoczynają od 24 kwietnia. Na maraton szosowy do Trzebnicy wybierają się Maciej Karasiński i Maciej Kozłowski. Z kolei w wyścigu masters w Nowym Dworze Mazowieckim udział wezmą Michał Pęgowski, Mariusz Grzegrzółka oraz Bartosz Myć. Nie zabraknie też Atlas Team’u Siedlce w Road Pro, Amber Road, Pętli Karkonosko-Izerskiej oraz wyścigach kat. masters, zwłaszcza w imprezach organizowanych w Sokołowie Podlaskim i Parczewie.

Informacje przekazał Michał Pęgowski, a notowała Gizela Woźnica (Galopente)

Foto: Maciej Karasiński