Benoit Vaugrenard to pierwszy zawodnik, który odpadł na trasie tegorocznego Circuit Cycliste Sarthe-Pays de Loire. Francuski zawodnik był zmuszony wycofać się z wyścigu przez kłopoty żołądkowe, podczas pierwszego etapu zdołał przejechać zaledwie 50 km.

Benoit złapał jakiegoś wirusa i już w sobotę czuł się nie najlepiej. Nie był w stanie jeść zbyt dużo. Ale z każdym dniem wyglądał i czuł się lepiej. Spodziewaliśmy się takiego efektu podczas wyścigu. Nic nie jadł, i nie był w stanie jechać daleko”, tłumaczył dyrektor sportowy Francaise des Jeux, Thierry Bricaud.

Vaugrenard w tym sezonie wygrał już etap podczas Volta ao Algarve oraz był drugi na czwartym etapie w Tirreno-Adriatico. Potwierdził swoją dobrą formę, zajmując trzecie miejsce w Route Adelie. Obecnie przygotowuje się do startów w klasykach. W 2009 r. był pierwszym Francuzem sklasyfikowanym tak wysoko w Liège-Bastogne-Liège, zajął wtedy 8. miejsce.

On naprawdę zakochał się w klasykach i wierzę, że może osiągnąć w nich znakomite wyniki”, mówi menedżer zespołu Francaise des Jeux, Marc Madiot.

Klasyki bardzie pasują do kolarskiej charakterystyki Vaugrenard’a. Jak tylko wyzdrowieje powróci do  poważnych treningów”, dodaje Thierry Bricaud.

Galopente