Hiszpan nie uczestniczył w żadnym wyścigu od momentu zakończenia zeszłorocznego Tour de France. Obecnie możemy go oglądać na trasie wyścigu Dookoła Katalonii.

To jedyny wyścig, w jakim pojadę przed Giro, chcę po prostu sprawdzić jak wygląda moja forma, co jeszcze muszę poprawić, by pojechać w znakomitej dyspozycji do Włoch”, wyjaśniał Sastre na łamach Europa Press.To bardzo ważny test dla mnie, dzięki któremu dowiem się, jak jeszcze efektywniej trenować.”

Volta a Catalunya zawsze był bardzo wymagającym wyścigiem. Zdecydowałem się w tym roku na przyjazd tutaj, gdyż myślę, że wyścig ten pozwoli mi na odpowiednie przygotowanie do zmagań w Giro”, dodał Hiszpan. Niestety hiszpański kolarz nie poinformował o przyczynach tak długiej absencji startowej.

W ubiegłym roku Sastre zajął czwarte miejsce podczas wyścigu Dookoła Włoch, ale po dyskwalifikacji Di Luci awansował na trzecie miejsce. W Tourze nie poszło mu dobrze, zajął 17. miejsce tracąc do Contadora ponad 25 minut. Jeszcze w ubiegłym roku zawodnik Cervelo zapowiedział, że celem nr 1 w tym sezonie będzie Giro d’Italia. Prawdopodobnie wśród tegorocznych priorytetów zawodnika pojawi się także Tour de France.

Galopente