Giuseppe Saronni, znakomity włoski kolarz, będzie gościem specjalnym Wielkiej Kolarskiej Gali Tour de Pologne. 13 marca 2010 r. na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie odbędzie się prezentacja z udziałem znakomitych gości, w tym Giuseppe Saronniego.

W programie – prezentacja trasy, drużyn, miast etapowych, sponsorów, klasyfikacji 67. Tour de Pologne, wyścigi kolarskie z udziałem światowych gwiazd na torze w ramach Grand Prix Polski, nuta wspomnień z okazji 200-tnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, występy artystyczne Waldemara Malickiego i Orkiestry Dowcipu pod batutą Bernarda Chmielarza. Bilety na Galę można nabyć za pośrednictwem serwisu ebilet.pl.

Giuseppe Saronni (ur. 22 września 1957 w Novara, Piemont) jest jednym z najbardziej utytułowanych włoskich kolarzy szosowych. W roku 1982 zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w wyścigu ze startu wspólnego w angielskim Goodwood, bijąc Grega LeMonda, a w latach 1981 i 1986 był drugi i trzeci. Dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia (1979, 1983). W latach osiemdziesiątych ścigał się w tych samych ekipach z Czesławem Langiem (Gis, Del Tongo, Malvor, Diana-Colnago-Animex) i z Lechem Piaseckim (Del Tongo, Malvor, Diana-Colnago-Animex). Z tym ostatnim wygrali Trofeo Baracchi, wyścig dwójkami uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata. Od 1991 roku jest menadżerem generalnym włoskiej grupy zawodowej Lampre. W barwach tej ekipy startowało wielu Polaków (Zbigniew Spruch, Sylwester Szmyd), a Czesław Lang był jednym ze współzałożycieli drużyny. Saronni kilkakrotnie gościł w Polsce na Tour de Pologne.

Najważniejsze zwycięstwa:

1979 – Giro d’Italia, Mistrzostwa Zurychu

1980 – mistrzostwo Włoch, La Flèche Wallonne

1982 – mistrzostwo świata, Giro di Lombardia, Tour de Suisse

1983 – Giro d’Italia, Mediolan-San Remo

Info: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments