Edvald Boasson Hagen (Sky Pro Cycling Team) wygrał szósty, ostatni etap wyścigu Tour of Oman, jazde indywidualną na czas o długości 18,6 kilometra.

Drugą pozycję zajął Fabian Cancellara (SaxoBank), który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzeci był Australijczyk, Cameron Meyer (Garmin-Transitions).

Dotychczasowy lider wyścigu Daniele Bennati (Liquigas) dziś był 10, a  w klasyfikacji generalnej uplasował się na 5 pozycji.

„Nie jestem zadowolony z mojej formy, ale jestem zadowolony z moich wyników, warto było tu przyjechać. Ważną rzeczą jest to, że czuje się lepiej niż w poprzednich latach, a zwłaszcza w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy miałem kontuzję” – powiedział Cancellara.

Boason Hagen z prędkością prawie 100 kilometrów na godzinę pokonywał zjazd po drugim wzniesieniu na trasie. Gdyby nie jego błąd na czwartym etapie, gdzie stracił ponad minutę do peletonu, mógłby walczyć o zwycięstwo w generalce, ale jest szczęśliwy, że dominował na dzisiejszej czasówce.

“Dziś rano nie czułem się dobrze, ale gdy wyruszyłem na trasę i zobaczyłem że dochodzę do kolarzy, którzy startowali przede mną, znalazłem dodatkową motywację. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa” – powiedział Boasson Hagen.

Boasson Hagen trasę dzisiejszego etapu pokonał w 25 minut i 58 sekund, z silnym wiatrem w twarz do pierwszego wzniesienia.

Wyniki 6 etapu oraz końcowa klasyfikacja > tutaj