Były kolarz takich ekip jak Mapei, Quick Step i Saunier Duval, Hiszpan David Canada zapowiedział zakończenie profesjonalnej kariery, zaledwie miesiąc po ukończeniu leczenia raka skóry.

34-letni Hiszpan miał nadzieję na przedłużenie swojej 14-letniej kariery w tym sezonie, jednak jego założeń nie poparła ekipa Fuji– Servetto, która nie zaproponowała nowego kontraktu dla kolarza.

Cañada stracił cały sezon 2009 z powodu leczenia raka, ale zawsze był gotowy na powrót do wyścigów. Przyznał, że uległ rozczarowaniu i żałuje, że odchodzi już na sportową emeryturę „Jestem nieco rozczarowany, bo miałem wiarę w zespół Fuji-Servetto. Szefowie klubu powiedzieli mi, że nie będzie problemów, że wierzą we mnie, aż do października, kiedy dostałem wiadomość o tym, iż nie podpiszą ze mną nowego kontraktu” – powiedział Canada.

Hiszpan nie zastanawiał się jeszcze nad tym, co będzie robił po przejściu na sportową emeryturę. Nie wyklucza, że zostanie działaczem kolarskim lub dyrektorem sportowym w jednej z ekip.

Do największych osiągnięć Cañady można zaliczyć sukcesy w klasyfikacji generalnej Vuelta a Murcia i Circuit de la Sarthe (w 2000 roku) oraz w Volta a Catalunya (2006) oraz 10 pozycję w Tour de Suisse (2004).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments