Peter VelitsSporym wzmocnieniem ekipy Columbia – HTC na sezon 2010 jest pozyskanie braci Petera i Martina Velits`a, których celem jest dobry start w wiosennych klasykach.

Bracia Velits przed tym sezonem zamienili swoją ekipę Milram, w której spędzili 2 lata.  Mimo wysiłków ich byłego pracodawcy, zdecydowali się na przejście do Columbia-HTC.

Po kilku wspólnych zgrupowaniach wraz z nową amerykańską ekipią Peter i Martin Velits czują się bardzo dobrze i szybko znaleźli wspólny język z nowymi kolegami: „Podczas ubiegłorocznego Tour de France po jednym z etapów przyszedł do mnie Erik Zabel, który powiedział nam, że Columbia jest zainteresowana naszą dwójką. Nasz manager Tony Rominger nie miał wiele do roboty. Już pod koniec Touru, było wiadomo, że przejdziemy do Columbii” – opowiada Peter.

Ja rozpocznę sezon od wyścigu w Katarze i Omanie. Pierwszym ważnym wyścigiem dla mnie będzie Het Nieuwsblad” – powiedział Martin. Chciałbym wystąpić w wyścigu dookoła Flandrii i w ardeńskich klasykach, Peter tylko w Ardenach.” – kontynuuje.

„Zacznę sezon od Majorki  i Vuelta Algarve, potraktuje te wyścigi treningowo, następnie wystartuję w Tirenno Adriatico, a później w Milan Sanremo. Chcę być dobry w tego typu wyścigach” powiedział Peter, który ukończył na 10 pozycji Mediolan-San Remo w ubiegłym roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments