Contador AlbertoZwycięzca Tour de France, Alberto Contador opisał sezon 2009 jako najlepszy, ale zarazem jako najtrudniejszy w jego karierze. Jak sam opowiada “Nie tylko dlatego, że wygrałem Tour, ale także dlatego, że w każdym wyścigu w którym brałem udział, osiągałem dobre wyniki.”

Po raz kolejny Contador uważa, że Andy Schleck będzie jego głównym rywalem podczas Touru  2010 . “Ten wyścig pasuje jemu jak i mnie” powiedział. Pytany czy Schleck i Armstrong będą jego najtrudniejszymi rywalami, Contador odpowiada z przekonaniem: “Andy będzie bardzo trudny do pokonania w górach. W tym roku będzie bardziej doświadczonym, dojrzalszym kolarzem, będę przygotowany na najtrudniejsze”.

Lance zawsze ma szansę triumf. Był trzeci w tym roku, ma ogromną ilość doświadczenia oraz nowy świetny zespół. Z wielu przyczyn to będzie bardzo trudny Tour. ”

Contador wypowiada się również o powrocie Alexandra Vinokourova, po dwuletniej dyskwalifikacji “Jest ważnym członkiem naszego zespołu. Jeśli Vino będzie na Tourze, będzie to ogromne wzmocnienie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments