Wyniki 5 etapu Tour of Hainan z dnia 15.11.2009, Haikou – Chengmai, dystans 158 km

1 Park Seon Ho (Kor) Seoul Cycling 3:31:21
2 Boris Shpilevsky (Rus) Russia
3 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus
4 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
5 Daniele Colli (Ita) Carmiooro – A-Style
6 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Ukraine
7 Grega Bole (Slo) Slovenia
8 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
9 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine
10 Blaz Furdi (Slo) Slovenia
11 Tjarco A.C. Cuppens (Ned) Netherlands
12 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro – A-Style
13 James Williamson (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
14 Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
15 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan
16 Ma Haijun (Chn) People’s Republic of China
17 Nicholas Reistad (USA) Jelly Belly
18 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team
19 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus
20 Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
21 Ji Xitao (Chn) People’s Republic of China
22 Mateusz Mroz (Pol) Mroz Continental Team
23 Marc De Maar (Ned) Netherlands
24 Jaan Kirsipuu (Est) LeTua Cycling Team
25 Joshua England (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
26 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team
27 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team
28 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus
29 Sea Keong Loho (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
30 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team
31 Jiao Pengda (Chn) People’s Republic of China
32 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling
33 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling
34 Lars Pria (Rom) LeTua Cycling Team
35 Matej Stare (Slo) Slovenia
36 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands
37 Han Feng (Chn) People’s Republic of China
38 Jiri Nesveda (Cze) AC Sparta Praha
39 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine
40 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Kazakhstan
41 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan
42 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
43 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team
44 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Kazakhstan
45 Marc Habets (Ned) Netherlands
46 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
47 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
48 Andrey Mizurov (Kaz) Kazakhstan
49 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team
50 Hui Guo (Chn) People’s Republic of China
51 Choi Jin Yong (Kor) Seoul Cycling
52 Gordon McCauley (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
53 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice Team
54 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team
55 Pawel Cieslik (Pol) Mroz Continental Team
56 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus
57 Volodymyr Duma (Ukr) Ukraine
58 James Spragg (GBr) Trek-Marco Polo Cycling Team
59 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
60 Mohd Razif Salleh (Mas) LeTua Cycling Team
61 Jang Gyung Gu (Kor) Seoul Cycling
62 Sergey Firsanov (Rus) Russia
63 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan
64 Jean Mitja Schlüter (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
65 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China
66 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly
67 Chiang Chun Te (Tpe) Giant Asia Cycling Team
68 Mohd Hafiz Rozli (Mas) LeTua Cycling Team
69 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus
70 Piotr Osinski (Pol) Mroz Continental Team
71 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong, China
72 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team
73 Sergiy Grechin (Ukr) Ukraine
74 Georg Lauscha (Aut) ELK Haus
75 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team
76 William Dickeson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
77 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine
78 Chang Wei Kei (Tpe) Giant Asia Cycling Team
79 Artyom Golovachshenko (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
80 Stephen Cunningham (Aus) Savings & Loans Cycling Team
81 Maint Berkenbosch (Ned) Netherlands
82 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong, China
83 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly
84 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia
85 Huang Yen Lin (Tpe) Giant Asia Cycling Team
86 Diego Aljandro Tamayo Martinez (Col) Carmiooro – A-Style
87 Ji Jianhua (Chn) People’s Republic of China
88 Xu Gang (Chn) People’s Republic of China
89 Samuel Horgan (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
90 Lars Wackernagel (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
91 Yong Li Ng (Mas) LeTua Cycling Team
92 Eric Drower (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
93 Ondrej Pavek (Cze) AC Sparta Praha
94 Jonathan Lovelock (Aus) Savings & Loans Cycling Team
95 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team
96 Cheung King Wai (HKg) Hong Kong, China
97 Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro – A-Style
98 Patrick Schachtner (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
99 Fu Xing (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
100 Joseph Cooper (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
101 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling
102 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia
103 Kirill Kazantsev (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
104 Kim Gu Hyeon (Kor) Seoul Cycling
105 Roman Krasil’nikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team
106 Alexey Shmidt (Rus) Russia
107 Maxim Gourov (Kaz) Carmiooro – A-Style
108 Hayden Godfrey (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
109 Sergey Kolesnikov (Rus) Russia
110 Nik Burjek (Slo) Slovenia
111 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro – A-Style
112 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia
113 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
114 Rene Obst (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
115 Gasper Švab (Slo) Slovenia
116 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro – A-Style 3:31:39
117 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team 3:45:15
118 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China
119 Hans Bloks (Ned) Netherlands
120 Michael Stallard (Aus) Savings & Loans Cycling Team 3:50:51
DQ Phillip Gaimon (USA) Jelly Belly
DQ Jeremy Yates (NZl) LeTua Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 5 etapie:

1 Boris Shpilevsky (Rus) Russia 18:19:11
2 Francisco Ventoso (Spa) Carmiooro – A-Style 18:19:20
3 Vitaliy Buts (Ukr) Ukraine 18:19:21
4 Mykhaylo Khalilov (Ukr) Ukraine 18:19:31
5 Gordon McCauley (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 18:19:32
6 Grega Bole (Slo) Slovenia 18:19:35
7 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine 18:19:41
8 Hui Guo (Chn) People’s Republic of China 18:19:42
9 Matthias Brändle (Aut) ELK Haus
10 Jean Mitja Schlüter (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
11 Bernard Van Ulden (USA) Jelly Belly
12 Daniele Colli (Ita) Carmiooro – A-Style 18:19:43
13 Blaz Furdi (Slo) Slovenia
14 Gong Hyo Suk (Kor) Seoul Cycling
15 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team
16 Suh Seok Kyu (Kor) Seoul Cycling
17 Ma Haijun (Chn) People’s Republic of China 18:19:44
18 Ji Xitao (Chn) People’s Republic of China
19 Jai Crawford (Aus) Savings & Loans Cycling Team
20 Diego Aljandro Tamayo Martinez (Col) Carmiooro – A-Style
21 Mateusz Mroz (Pol) Mroz Continental Team 18:19:45
22 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team
23 Ablay Shugaipov (Kaz) Kazakhstan
24 Peng Kuei Hsuang (Tpe) Giant Asia Cycling Team
25 Kiel Reijnen (USA) Jelly Belly
26 Valentin Iglinskiy (Kaz) Kazakhstan
27 Wang Mei Ying (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team
28 Andreas Schillinger (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
29 Andrey Mizurov (Kaz) Kazakhstan
30 James Williamson (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
31 Marc De Maar (Ned) Netherlands
32 Rostislav Krotky (Cze) AC Sparta Praha
33 Dirk Müller (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
34 Volodymyr Starchyk (Ukr) Ukraine
35 David Pell (Aus) Savings & Loans Cycling Team
36 Peter Van Agtmaal (Ned) Netherlands
37 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Kazakhstan
38 Cheung King Wai (HKg) Hong Kong, China
39 Jiao Pengda (Chn) People’s Republic of China
40 Wong Kam Po (HKg) Hong Kong, China
41 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Kazakhstan
42 Choi Jin Yong (Kor) Seoul Cycling
43 Mohd Hafiz Rozli (Mas) LeTua Cycling Team
44 Piotr Osinski (Pol) Mroz Continental Team
45 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team
46 Markus Eibegger (Aut) ELK Haus
47 Nazar Jumabekov (Kaz) Kazakhstan
48 Maint Berkenbosch (Ned) Netherlands
49 Sergey Firsanov (Rus) Russia
50 Chang Wei Kei (Tpe) Giant Asia Cycling Team
51 Eric Drower (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
52 Jang Gyung Gu (Kor) Seoul Cycling
53 Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro – A-Style
54 Yong Li Ng (Mas) LeTua Cycling Team
55 Huang Yen Lin (Tpe) Giant Asia Cycling Team
56 Ji Jianhua (Chn) People’s Republic of China
57 Xu Gang (Chn) People’s Republic of China
58 Joseph Cooper (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
59 Lars Wackernagel (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
60 Aleksey Shchebelin (Rus) Russia
61 Hari Fitrianto (Ina) Polygon Sweet Nice Team 18:20:05
62 James Spragg (GBr) Trek-Marco Polo Cycling Team 18:20:09
63 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro – A-Style 18:20:17
64 Samuel Horgan (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 18:20:18
65 Ondrej Pavek (Cze) AC Sparta Praha 18:20:25
66 Nicholas Reistad (USA) Jelly Belly 18:20:40
67 Sergiy Grechin (Ukr) Ukraine 18:20:45
68 Jure Zrimsek (Slo) Slovenia 18:20:47
69 Sergey Kolesnikov (Rus) Russia 18:21:23
70 Harald Starzengruber (Aut) ELK Haus 18:21:26
71 Fu Xing (Chn) Trek-Marco Polo Cycling Team 18:21:54
72 Laurent Beuret (Swi) Carmiooro – A-Style 18:22:20
73 Jonathan Lovelock (Aus) Savings & Loans Cycling Team 18:22:41
74 Kirill Kazantsev (Kaz) Polygon Sweet Nice Team 18:23:50
75 Hans Bloks (Ned) Netherlands 18:33:39
76 Chan Chun Hing (HKg) Hong Kong, China
77 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine 18:41:47
78 Jaan Kirsipuu (Est) LeTua Cycling Team 18:41:50
79 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus 18:41:57
80 Lars Pria (Rom) LeTua Cycling Team
81 Cho Ho Sung (Kor) Seoul Cycling
82 Alexandr Shushemoin (Kaz) Kazakhstan
83 Pawel Cieslik (Pol) Mroz Continental Team
84 Artyom Golovachshenko (Kaz) Polygon Sweet Nice Team
85 Volodymyr Duma (Ukr) Ukraine
86 Alexey Shmidt (Rus) Russia
87 Patrick Schachtner (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 18:42:55
88 Park Seon Ho (Kor) Seoul Cycling 18:45:54
89 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus 18:54:01
90 Mohd Razif Salleh (Mas) LeTua Cycling Team
91 Sergey Kudentsov (Rus) Polygon Sweet Nice Team 18:54:05
92 Ahmad Haidar Anuawar (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team
93 Grischa Janorschke (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse
94 Tang Wang Yip (HKg) Hong Kong, China
95 Jiri Nesveda (Cze) AC Sparta Praha
96 Serge Herz (Ger) LeTua Cycling Team
97 Matej Stare (Slo) Slovenia
98 Han Feng (Chn) People’s Republic of China
99 Herwin Jaya (Ina) Polygon Sweet Nice Team
100 Jimmy Pranata (Ina) Polygon Sweet Nice Team
101 Georg Lauscha (Aut) ELK Haus
102 Hayden Godfrey (NZl) Subway-Avanti Cycling Team
103 Maxim Gourov (Kaz) Carmiooro – A-Style
104 Gasper Švab (Slo) Slovenia
105 William Dickeson (Aus) Savings & Loans Cycling Team
106 Sea Keong Loho (Mas) Trek-Marco Polo Cycling Team 18:54:39
107 Chiang Chun Te (Tpe) Giant Asia Cycling Team 18:54:54
108 Kim Gu Hyeon (Kor) Seoul Cycling 18:54:58
109 Rene Obst (Ger) Team Nutrixxion Sparkasse 18:54:59
110 Roman Krasil’nikov (Rus) Polygon Sweet Nice Team 18:55:39
111 Vladimir Kerkez (Slo) Slovenia 18:57:09
112 Joel Pearson (Aus) Savings & Loans Cycling Team 18:58:06
113 Stephen Cunningham (Aus) Savings & Loans Cycling Team 18:58:12
114 Tjarco A.C. Cuppens (Ned) Netherlands 18:58:16
115 Yuen Chi Ho (HKg) Hong Kong, China
116 Nik Burjek (Slo) Slovenia 19:11:15
117 Marc Habets (Ned) Netherlands 19:11:48
118 Joshua England (NZl) Subway-Avanti Cycling Team 19:12:02
119 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team 19:25:09
120 Michael Stallard (Aus) Savings & Loans Cycling Team 19:34:52