8d90fb84719f9d0ef569715a4ab07b7955Już po raz trzeci w Nowym Sączu wystartował Wyścig Doliną Popradu. Na starcie stanęło blisko stu kolarzy z całej Polski. Uroczystego otwarcia na płycie sądeckiego rynku dokonał prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Ściganie na poważnie rozpoczęło się w Starym Sączu. Na 110 kilometrowej trasie nie brakowało emocji. Były ucieczki, kraksy i defekty. Decydująca ucieczka miała miejsce podczas podjazdu na Krzyżówkę. Tam peleton porwał się na wiele mniejszych grupek.

Promieniał z zadowolenia dyrektor wyścigu Rafał Kmak. O organizację byłem spokojny, drżałem jednak o pogodę, która nam w zeszłym roku nie dopisała – mówi dyrektor Kmak. Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wyścigu serdecznie dziękuje. W sposób szczególny pragnę podkreślić życzliwość firmy MOTO SOWA, która na czas zawodów udostępniła nam sześć aut. Uroczyste podsumowanie, połączone z dekoracją zwycięzców odbyła się na miasteczku rowerowym. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali Piotr Skrzyniarz- wiceprezes STC, Tomasz Michałowski Specjalista ds. Promocji Nowego Sącza oraz dyrektor zawodów Rafał Kmak.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta Nowego Sącza, Starostwo Powiatowe i Sądeckie Towarzystwo Cyklistów oraz Stowarzyszenie “Dla Miasta”. Patronat nad imprezą sprawowali: prezydent Ryszard Nowak, wicemarszałek województwa małopolskiego Leszek Zegzda oraz starosta nowosądecki Jan Golonka. Projekt był współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Pierwsza osoba na mecie: 2.35,35 (18 zawodników) druga grupa: 2.36,34 (8 zawodników).

Zdjęcia: Tomasz Michałowski

Klasyfikacja generalna:

1 – Korzeniowski Konrad

2 – Maj Kamil

3 – Krawczyk Zygmunt

M0

1 – Dombrowski Maciej

2 – Kogut Arkadiusz

3 – Czyż Bartłomiej

MI

1 – Maj Kamil

2 – Gagała Artur

3 – Zatlonkal Krzysztof

MII

1 – Korzeniowski Konrad

2 – Ziemianek Kazimierz

3 – Bartolewski Wojciech

MIII

1 – Krawczyk Zygmunt

2 – Jakuć Leszek

3 – Urbański Andrzej

MIV

1 – Januszek Henrty

2 – Bogdan Stanisław

3 – Włodarczyk Mirosław

MV

1 – Łoś Włodzimierz

2 – Arendarczyk Jan

Pełne wyniki końcowe > tutaj

.

Galeria zdjęć > tutaj

Tekst oraz zdjęcia nadesłał Pan Rafał Kmak – dziękujemy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments