Organizatorzy wyścigu Dookoła Hiszpanii podali oficjalną listę startową. Z numerem 133 pojedzie Maciej Bodnar, a z numerem 138 Sylwester Szmyd.

  • Euskaltel – EuskadiLogo

    • 1  Samuel Sánchez Gonzalez (Spa)
    • 2  Igor Anton Hernandez (Spa)
    • 4  Inaki Isasi Flores (Spa)
    • 5  Markel Irizar Aranburu (Spa)
    • 6  Egoi Martinez De Esteban (Spa)
    • 7  Alan Perez Lezaun (Spa)
    • 8  Ruben Perez Moreno (Spa)
    • 9  Amets Txurruka (Spa)
  • AG2R La Mondiale

    • 11  Tadej Valjavec (Slo)
    • 12  José Luis Arrieta Lujambio (Spa)
    • 13  Alexander Efimkin (Rus)
    • 14  John Gadret (Fra)
    • 15  Sébastien Hinault (Fra)
    • 16  Julien Loubet (Fra)
    • 17  Rinaldo Nocentini (Ita)
    • 18  Christophe Riblon (Fra)
    • 19  Ludovic Turpin (Fra)
  • Andalucía – Cajasur

    • 21  Xavier Tondo Volpini (Spa)
    • 22  Manuel Calvente Gorbas (Spa)
    • 23  José Antonio Lopez Gil (Spa)
    • 24  Francisco Jose Martinez Perez (Spa)
    • 25  Manuel Ortega Ocana (Spa)
    • 26  Antonio Piedra Perez (Spa)
    • 27  Javier Ramirez Abeja (Spa)
    • 28  Jesus Rosendo Prado (Spa)
    • 29  Jose Ruiz Sanchez (Spa)
  • Astana

    • 31  Haimar Zubeldia Aguirre (Spa)
    • 32  Assan Bazayev (Kaz)
    • 33  Gustavo Hernandez (Ukn)
    • 34  Christopher Horner (USA)
    • 35  Maxim Iglinskiy (Kaz)
    • 36  Daniel Navarro Garcia (Spa)
    • 37  José Luis Rubiera Vigil (Spa)
    • 38  Michael Schär (Swi)
    • 39  Alexander Vinokourov (Kaz)
  • BBOX Bouygues Telecom

    • 41  Pierrick Fedrigo (Fra)
    • 42  Giovanni Bernaudeau (Fra)
    • 43  Olivier Bonnaire (Fra)
    • 44  William Bonnet (Fra)
    • 45  Franck Bouyer (Fra)
    • 46  Damien Gaudin (Fra)
    • 47  Vincent Jérôme (Fra)
    • 48  Laurent Lefevre (Fra)
    • 49  Matthieu Sprick (Fra)
  • Caisse d’Epargne

    • 51  Alejandro Valverde Belmonte (Spa)
    • 52  Imanol Erviti Ollo (Spa)
    • 54  Vasili Kiryienka (Blr)
    • 55  Daniel Moreno Fernandez (Spa)
    • 56  David Lopez Garcia (Spa)
    • 57  Francisco Perez Sanchez (Spa)
    • 58  Joaquin Rodriguez (Spa)
    • 59  Xabier Zandio Echaide (Spa)
  • Cervelo Test Team

    • 61  Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa)
    • 62  Philip Deignan (Irl)
    • 63  Xavier Florencio Cabre (Spa)
    • 64  Simon Gerrans (Aus)
    • 65  José Angel Gomez Marchante (Spa)
    • 66  Roger Hammond (GBr)
    • 67  Ignatas Konovalovas (Ltu)
    • 68  Gabriel Rasch (Nor)
    • 69  Dominique Rollin (Can)
  • Cofidis, Le Credit en Ligne

    • 71  David Moncoutie (Fra)
    • 72  Mickaël Buffaz (Fra)
    • 73  Jean Eudes Demaret (Fra)
    • 74  Leonardo Duque (Col)
    • 75  Julien El Farès (Fra)
    • 76  Bingen Fernandez Bustinza (Spa)
    • 77  Amaël Moinard (Fra)
    • 78  Damien Monier (Fra)
    • 79  Rein Taaramae (Est)
  • Contentpolis-Ampo

    • 81  Julian Sanchez (Ukn)
    • 82  Javier Benitez (Ukn)
    • 83  Sergio Dominguez Munoz (Spa)
    • 84  Oscar Garcia Casarrubios Pintor (Spa)
    • 85  Mikel Gaztanaga Echeverria (Spa)
    • 86  Francisco Jose Pacheco Torres (Spa)
    • 87  Adrian Palomares Villaplana (Por)
    • 88  Aitor Perez Arrieta (Spa)
    • 89  Manuel Vazquez Huesco (Spa)
  • Française des Jeux

    • 91  Sandy Casar (Fra)
    • 92  Sébastien Chavanel (Fra)
    • 93  Mickaël Chérel (Fra)
    • 94  Rémy Di Grégorio (Fra)
    • 95  Arnaud Gérard (Fra)
    • 96  Timothy Gudsell (NZl)
    • 97  Matthieu Ladagnous (Fra)
    • 98  Anthony Roux (Fra)
    • 99  Wesley Sulzberger (Aus)
  • Fuji-Servetto

    • 101  Juan Jose Cobo Acebo (Spa)
    • 102  Eros Capecchi (Ita)
    • 103  David De La Fuente Rasilla (Spa)
    • 104  Jesus Del Nero Montes (Spa)
    • 105  David Arroyo Duran (Spa)
    • 106  Benat Intxausti Elorriaga (Spa)
    • 107  Fredrik Kessiakoff (Swe)
    • 108  Robert Kiserlovski (Cro)
    • 109  Davide Vigano (Ita)
  • Garmin – Slipstream

    • 111  Thomas Danielson (USA)
    • 112  Julian Dean (NZl)
    • 113  Tyler Farrar (USA)
    • 114  Ryder Hesjedal (Can)
    • 115  Martijn Maaskant (Ned)
    • 116  Daniel Martin (Can)
    • 117  Christian Meier (Can)
    • 118  David Millar (GBr)
    • 119  Svein Tuft (Can)
  • Lampre – NGC

    • 121  Damiano Cunego (Ita)
    • 122  Alessandro Ballan (Ita)
    • 123  Emanuele Bindi (Ita)
    • 124  Vitaliy Buts (Ukr)
    • 125  Enrico Gasparotto (Ita)
    • 126  Marco Marzano (Ita)
    • 127  Massimiliano Mori (Ita)
    • 128  Paolo Tiralongo (Ita)
    • 129  Francesco Tomei (Ita)
  • Liquigas

    • 131  Ivan Basso (Ita)
    • 132  Daniele Bennati (Ita)
    • 133  Maciej Bodnar (Pol)
    • 134  Kjell Carlström (Fin)
    • 135  Roman Kreuziger (Cze)
    • 136  Manuel Quinziato (Ita)
    • 137  Fabio Sabatini (Ita)
    • 138  Sylwester Szmyd (Pol)
    • 139  Oliver Zaugg (Swi)
  • Quick Step

    • 141  Tom Boonen (Bel)
    • 142  Carlos Arias (Ukn)
    • 143  Allan Davis (Aus)
    • 144  Kevin De Weert (Bel)
    • 145  Stijn Devolder (Bel)
    • 146  Matteo Tosatto (Ita)
    • 147  Marco Velo (Ita)
    • 148  Wouter Weylandt (Bel)
    • 149  Maarten Wijnants (Bel)
  • Rabobank

    • 151  Oscar Freire Gomez (Spa)
    • 152  Lars Boom (Ned)
    • 153  Juan Manuel Gárate Cepa (Spa)
    • 154  Robert Gesink (Ned)
    • 155  Tom Leezer (Ned)
    • 156  Paul Martens (Ger)
    • 157  Koos Moerenhout (Ned)
    • 158  Bram Tankink (Ned)
    • 159  Pieter Weening (Ned)
  • Silence – Lotto

    • 161  Cadel Evans (Aus)
    • 162  Christophe Brandt (Bel)
    • 163  Francis De Greef (Bel)
    • 164  Mickael Delage (Fra)
    • 165  Philippe Gilbert (Bel)
    • 166  Olivier Kaisen (Bel)
    • 167  Matthew Lloyd (Aus)
    • 168  Jurgen Roelandts (Bel)
    • 169  Charles Wegelius (GBr)
  • Team Columbia – HTC

    • 171  André Greipel (Ger)
    • 172  Michael Albasini (Swi)
    • 173  Bert Grabsch (Ger)
    • 174  Adam Hansen (Aus)
    • 175  Gregory Henderson (NZl)
    • 176  Kim Kirchen (Lux)
    • 177  Frantisek Rabon (Cze)
    • 178  Vicente Reynes Mimo (Spa)
    • 179  Marcel Sieberg (Ger)
  • Team Milram

    • 181  Gerald Ciolek (Ger)
    • 182  Linus Gerdemann (Ger)
    • 183  Christian Knees (Ger)
    • 184  Dominik Roels (Ger)
    • 185  Thomas Rohregger (Aut)
    • 186  Matthias Russ (Ger)
    • 187  Björn Schröder (Ger)
    • 188  Martin Velits (Svk)
    • 189  Paul Voss (Ger)
  • Team Saxo Bank

    • 191  Andy Schleck (Lux)
    • 192  Kurt-Asle Arvesen (Nor)
    • 193  Matti Breschel (Den)
    • 194  Fabian Cancellara (Swi)
    • 195  Jakob Fuglsang (Den)
    • 196  Alexandr Kolobnev (Rus)
    • 197  Karsten Kroon (Ned)
    • 198  Stuart O’Grady (Aus)
    • 199  Fränk Schleck (Lux)
  • Vacansoleil Pro Cycling Team

    • 201  Matteo Carrara (Ita)
    • 202  Borut Bozic (Slo)
    • 203  Johnny Hoogerland (Ned)
    • 204  Sergey Lagutin (Uzb)
    • 205  Björn Leukemans (Bel)
    • 206  Marco Marcato (Ita)
    • 207  Jens Mouris (Ned)
    • 208  Matthé Pronk (Ned)
    • 209  Lieuwe Westra (Ned)
  • Xacobeo Galicia

    • 211  Ezequiel Mosquera Miguez (Spa)
    • 212  Gustavo Cesar Veloso (Spa)
    • 213  Gustavo Dominguez Lemos (Spa)
    • 214  Alberto Fernández Sainz (Spa)
    • 215  David Garcia Da Pena (Spa)
    • 217  Serafin Martinez (Spa)
    • 218  Gonzalo Rabunal Rios (Spa)
    • 219  Eduard Vorganov (Rus)